Kancelárske kreslá – praktické a ergonomické, ale aj elegantné a reprezentatívne

kancelárske kreslá
Jednoduché kancelárske kreslá vytvoria pekný priestor pre návštevy klientov

Kancelárske kreslá patria predovšetkým do kancelárií ako to je zrejmé už z ich samotného názvu, ale využitie nájdu aj v rôznych komerčných priestoroch, v štátnej správe, v bankách, zdravotníckych zariadeniach, v školstve či vo veľkých firmách a spoločnostiach a to nielen v bežných kancelárskych priestoroch, ale aj v zasadacích, rokovacích a kongresových sálach, ale napr. aj v počítačových učebniach, ambulanciách, v manažmente či priamo u najvyšších riadiacich orgánov štátu. Kancelárske kreslá sú dostupné vo viacerých prevedeniach a líšiť sa môžu nielen dizajnom, ale aj funkciami a kvalitou, je preto veľmi dôležité vedieť si správne vybrať a investovať do kvalitných modelov, na ktorých bez akéhokoľvek zdravotného rizika pre našu chrbticu dokážeme pohodlne presedieť a sústredene pracovať celé dlhé hodiny.

Kreslá určené pre reprezentatívne účely

Klasické kancelárske kreslá v podobe otočnej ergonomickej stoličky na kolieskach s pohodlným operadlom na chrbát a podopierkami na ruky asi každý z nás dobre pozná a netreba ich nijako zvlášť predstavovať, existujú však aj kancelárske kreslá tzv. klubové kreslá a dvoj-kreslá, ktoré majú trocha odlišný charakter a ich využitie je skôr vhodné na reprezentačné účely ako na každodennú prácu za počítačom. Takéto kancelárske kreslá a dvoj-kreslá s príjemným, moderným tvarovaní v koženom prevedení pôsobia veľmi elegantne a štýlovo a výborne sa hodia do reprezentatívnejších priestorov, napr. na sekretariát riaditeľa firmy alebo spoločnosti, kde poslúžia ako príjemné posedenie pre návštevy čakajúce na stretnutie s vedením spoločnosti.

kancelárske kreslá
Pohodlné kresla sa hodia aj do vašej domácej „kancelárie“

Kancelárske kreslá poslúžia aj ako domáce kreslá

Kvalitné kancelárske kreslá však výborne poslúžia aj v klasickom domácom prostredí, kde ich môžete využiť v detskej alebo študentskej izbe či v pracovni. Nielen deti pri domácich úlohách a kreatívnom tvorení, ale aj vy pri každodennej práci (napr. za počítačom) z domu určite oveľa viac oceníte kvalitné a pohodlné kreslá ako len klasickú jednoduchú stoličku. Medzi hlavné kritériá pri výbere správneho kancelárskeho kresla patrí predovšetkým stabilita a funkcie, ako napr. regulovateľná výška sedadla či operadla, kolieska a otáčavý mechanizmus.

Širokú ponuku kresiel vhodných do kancelárskych priestorov nájdete aj tu.