Kanárske ostrovy sú ešte európske

Kanárske ostrovy sú najjužnejším bodom Európy. Existuje veľa letov denne, ktoré spájajú ostrovy s väčšinou krajín a dovolenkári sa tam prepravia v priebehu niekoľkých hodín. Ak plánujete navštíviť Kanárske ostrovy tak určite viete, že po prílete na letisko sa potrebujete preukázať platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Ak cestujete na ostrovy z krajiny v rámci Schengenského priestoru (väčšina krajín EÚ), pri príchode na letisko by ste nemali prejsť žiadnou kontrolou.

kanárske ostrovy
Kanárske ostrovy ponúkajú čisté pláže.

Kanárske ostrovy a objavovanie dedín

Pri výbere dovolenkového miesta, by ste si mohli položiť tri otázky. Prvou je, či chcete byť blízko mora alebo v horách. Druhou, či chcete pokoj dediny alebo rušné tempo mesta. Poslednou otázkou je aktivita, ktorú chcete robiť počas vašej dovolenky. Medzi turistickými oblasťami na Kanárskych ostrovoch je množstvo možností. Tiché miesta, kde sa môžete odrezať od všetkého a stráviť čas odpočinkom. Potom sú tu hlavné mestá provincií so všetkými aktivitami, ktoré ponúka veľké mesto – reštaurácie, divadlá, kiná, múzeá, obchodné centrá aj nočný život. V niektorých prípadoch sú to historické centrá kultúrneho významu. Niektoré lokality majú tú výhodu, že sa nachádzajú v blízkosti miest, kde môžete hrať golf, surfovať či zvoliť si iný šport.

kanárske ostrovy
Kanárske ostrovy sú krásne.

Pláže sa na vás tešia po celý rok

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť hneď, ako vstúpite na Kanárske ostrovy, je ísť na pláž. Mimoriadne podnebie s nikdy nekončiacou jarou a dlhými slnečnými dňami s teplotami v rozmedzí od 19 °C do 25 °C počas celého roka. To sú všetko dôvody, prečo by ste si mali vybrať  plavky z batožiny okamžite po príchode. Našťastie na Kanárskych ostrovoch je viac ako 500 pláží všetkých druhov a farieb. Nekonečné plochy bielych pieskov a tyrkysových vôd. Potulujúc sa objavíte nádherné neporušené zálivy, kde sa môžete opaľovať. Obklopený prírodnými scenériami. Prakticky vybavené pláže pre celú rodinu so všetkými druhmi služieb a tímom plavčíkov. Kanárske ostrovy sa dajú vychutnať úplne pohodovo!