Kabelka ani veľká ani malá

Kabelka neodmysliteľne patrí ku každodennej výbave ženy, ktorá ich má doma niekoľko na výber. Občas sa ale rozhodne kúpiť si novú a doplniť si svoju zbierku kabeliek a rôznych tašiek. Praktická a pritom štýlová kabelka by mala byť pomerne zásadnou investíciou do šatníka každej ženy. Ostatne to, že sa jej úloha podceňuje dokazuje aj fakt, že aj slávny nemecký psychológ Sigmund Freud vnímal dámsku kabelku ako vonkajší prejav jej sexuality a osobnostného založenia. Iní psychológovia by s ním určite polemizovali, ale skutočnosťou je, že akákoľvek kabelka je dôležitým kúskom každodenného outfitu ženy. Podobne ako je to u mužov a správne zvolených elegantných náramkových hodiniek.

Kabelka
Kabelka ako skvelý módny doplnok.

Kvalita, štýl a značka

Ak vám váš rodinný rozpočet neumožňuje investovať každú sezónu do modernej trendy kabelky, potom je možno dobré kúpiť si jednu značkovú a luxusnejšiu.  Prvým kritériom by mala byť hlavne kvalita a štýl. Ujasnite si, na aký účel budete kabelku používať. Má byť určená do spoločnosti na slávnostnejšie akcie? Má naopak plniť účel každodennej drobnej batožiny? Alebo to bude dôležitý elegantný módny prvok zodpovedajúci vášmu profesijnému životu? Ďalšou otázkou je, čo sa vám do nej musí bezpodmienečne zmestiť. Stačí peňaženka, mobil a kľúče a zopár nutných drobností? Alebo so sebou potrebujete nosiť aj rôzne študijné materiály, dokumenty či preplnenú kozmetickú taštičku?

Kabelka
A každodenný spoločník všetkých žien.

Kabelka cez rameno alebo s uchom

Dámska kabelka je oveľa viac než len módny doplnok. Je to praktický pomocník na nosenie nevyhnutných vecí a tiež spôsob ako vyjadriť svoj štýl. Kúpenie novej dámskej kabelky či už obyčajnej alebo nejakej luxusnej tak nemusí byť práve jednoduchá záležitosť. Už ste si niekedy kúpili kabelku cez rameno, ktorá vám následne stále kĺzala z ramena? Alebo naopak dámsku kabelku s malými uchami, takže ste mali stále plné ruky?  Treba sa správne rozhodnúť aká veľkosť a charakter dámskej kabelky bude pre vás ten najlepší a zároveň stále pohodlný.