Jesenné topánky prichádzajú s novým školským rokom

Začiatok školského roka je náročným obdobím nielen pre tých najmenších, ale aj pre rodičov. Deti rastú ako z vody, a každý začiatok školského roka znamená nové výdavky. Aj vám sa zdá, že sa vaše dieťa cez leto nejako „vytiahlo“ a skriňa je plná kúskov, ktoré sú mu zrazu malé? Pripravte sa na prvé chladné dni v štýle a s predstihom. Hoci hrá väčšinou hlavnú úlohu pri výbere detských topánok najmä ich praktická stránka, netreba podceňovať ani dizajn. Na ten si dnešné deti potrpia viac ako si myslíte. Jesenné topánky by mali však byť predovšetkým teplé a pohodlné. Jesenná obuv musí dobre sedieť, nemôže byť príliš veľká ani príliš malá. Topánky by mali dobre priliehať predovšetkým v strednej časti, a zároveň sa musia ľahko obúvať. Ak pri skúšaní konkrétneho modelu natrafíte na ťažkosti pri obúvaní alebo vidíte, že dieťa krčí nohu, s veľkou pravdepodobnosťou budú tieto topánky dieťaťu nepohodlné.

jesenné topánky
Pohodlné jesenné topánky

Kvalitná podrážka je základ

O kvalite jesenných topánok vám napovie pomerne veľa ich podrážka. Jej predná časť by sa mala dať jemne ohýbať. V oblasti klenby musí byť naopak tvrdá, aby zabezpečila chodidlám vašej ratolesti optimálnu štruktúru. Dôležitá je aj hrúbka podrážky. Nemala by byť príliš hrubá, mala by však dobre izolovať chodidlo od povrchu a chrániť ho pred zimou a vlhkosťou. Podrážka musí byť zároveň protisklzová, aby sa chôdza po namrznutom chodníku neskončila bolestivým pádom.

jesenné topánky
Jesenné topánky Cyprian

Jesenné topánky so vzormi

Nenechajte svoje dieťa zaskočiť sychravým jesenným počasím a rozveseľte ho peknými jesennými topánočkami, ktoré ho navyše skvele zahrejú. Na jeseň je perfektnou voľbou napríklad členková zateplená obuv na suchý zips alebo šnurovacie modely doplnené postranným zipsom, ktorý uľahčuje dieťaťu obúvanie. Pôvabné ružové či metalické jesenné topánky zdobené trblietkami, srdiečkami či inými vzormi poteší srdce nejednej malej princeznej. Chlapcom zasa vyčarí úsmev na tvári model s motívom jeho obľúbených rozprávkových hrdinov.