Je last minute dovolenka výhodná?

Čo je to vlastne last minute dovolenka, tématický zájazd či študijný pobyt? Je last minute ponuka cestovných aj iných agentúr až tak výhodná? Už zo samotného názvu last minute je jasné každému, že sa jedná o zájazdy na poslednú chvíľu či moment. Inými slovami, sú to zájazdy, ktoré je možné si kúpiť tesne pred odchodom na dovolenku. V priemere tak 2 až maximálne 3 týždne pred začiatkom zájazdu. V takej chvíli je predpoklad, že cestovná kancelária bude chcieť minimalizovať stratu z neobsadených kapacít. Rozhodne sa pre  atraktívne zľavy, aby tieto kapacity naplnila. Zníži si tým prípadné straty a aspoň niečo na týchto dovolenkových pobytoch svojich zákazníkov zarobí. Tak by to teda malo správne s last minute dovolenkou teoreticky aj prakticky byť.

last minute dovolenka
Pohode last minute

Aj last minute má svoju históriu

Ako teda fungujú last minute dovolenkové ponuky v súčasnosti? Na našom trhu sa last minute zájazdy dlhú dobu používali úplne v súlade s vyššie uvedenou logikou veci a všetko fungovalo ako má. Potom sa ale začala situácia meniť, pretože marketingový ťah cestoviek zaúčinkoval. Keď bežný človek počuje zo všetkých strán  o zľavách, tak stále menej a menej ľudí si nakupovalo zájazdy za bežné ceny. Stále viac čakali až na poslednú chvíľu s tým, že si kúpia last minute dovolenku s výraznou zľavou. Marketingoví manažéri cestoviek to samozrejme využívajú a v ponuke cestoviek sa objavujú predaje dovoleniek, ktoré vôbec nie sú časovo last minute ponuky.

last minute dovolenka
Surf

Nie každá last minute dovolenka je last minute

Niektoré cestovky si to uvedomili, žeby mohli tento spôsob uvažovania svojich klientov využiť vo svoj prospech. Vidiac, že last minute dovolenky sa dobre predávajú, ponúkali vo svojom portfóliu aj  last minute dovolenky, ktoré nimi ani zďaleka neboli. Našťastie sa to mení k lepšiemu. Medzi last minute dovolenkové destinácie sú už len zriedka online umiestňované dovolenky s odchodom niekedy až o niekoľko mesiacov.

last minute dovolenka
Radovánky