Interiérový dizajn a zrkadliace plochy v kuchyni

Aj vás pri nadpise tohto článku prekvapila takáto kombinácie? Nemusí sa tu však jednať iba o vrcholne nepraktickú a neuskutočniteľnú vec. Zrkadlá sa v súčasnom interiérovom dizajne dokážu uplatniť už aj na miestach, kde to predtým bolo ťažko predstaviteľné.

Väčšina ľudí má zrkadlo zafixované v kúpeľni, chodbe, spálni alebo šatníku. Skúste si však predstaviť jeho využitie v kuchyni. Samozrejme každej gazdinke hneď napadne náročnosť údržby a iba nevýhodné stránky zrkadla. Avšak pokiaľ sa rozhodnete využiť tento prvok v interiérovom dizajne vašej kuchyne, efekt môže byť až prekvapujúco zaujímavý.

Interiérový dizajn je aj o optickom dojme

interierovy-dizajnPráve efekt zrkadla dokáže do takmer každého interiéru priniesť určité čaro. Vďaka využitiu zrkadiel je možné presvetliť interiér a aj sa opticky pohrať s tvarom a veľkosťou priestoru. Rovnaké princípy sa dajú využiť aj pri kuchyni a jej dizajne. Treba sa však zmieriť s tým, že vzhľadom na zmeny teploty a výparov v kuchyni bude náročné, a pri niektorých umiestneniach až skoro nemožné, udržiavať ich v čistote.

Pokiaľ však zvolíte správne umiestnenie a zmierite sa s vyššou náročnosťou na údržbu a udržovanie čistoty, v tom prípade dokáže zrkadlo v kuchyni spôsobiť priestorovú a dizajnovú revolúciu. Súčasne dokáže aj skvele plniť funkciu kontroly vlastného vzhľadu, pokiaľ z kuchyne odbiehate za hosťami alebo inou návštevou počas varenia a prípravy jedla. Stačí rýchly pohľad a máte dokonalý prehľad o vlastnom vzhľade.

Zrkadlo pomáha chudnutiu

Hoci to môže znieť až absurdne, ale je to pravda. Je vedecky dokázané, že pokiaľ pripravujete a konzumujete jedlo v priestore so zrkadlami, má to pozitívny vplyv na vašu postavu. Tento proces je vraj časovo náročnejší, ale podľa najnovších prieskumov pokiaľ človek vidí sám seba pri jedle, má tendenciu zjesť výrazne menej jedla a snaží sa vybrať si kvalitnejšie potraviny.

Zrkadlá v priestore, kde sa konzumujú potraviny, dokonca odporúča aj učenie Feng-šuej. V tomto učení by zrkadlo malo odrážať bohatstvo na stole do celého domu alebo bytu. Takže prečo nevyužiť prvky interiérového dizajnu, ktoré odporúčali už starovekí Číňania, aj pri zariaďovaní interiéru kuchyne dnes. Ak si sami netrúfate, tak sa jednoducho obráťte na odborníkov z interiérového alebo dizajnérskeho štúdia.