Interiérové štúdio šetrí čas aj peniaze

Stavba domu, kúpa nového bytu či rekonštrukcia starého sú časovo aj finančne zrejme jedny z najnáročnejších položiek. Nejdem teraz písať o zložitých procesoch spojených s vybavovaním rôznych úradných „papierovačiek“ či o technických stránkach výstavby alebo rekonštrukcie, ale o zariaďovaní interiéru, čo je síce nie menej komplikovaná, avšak oveľa príjemnejšia záležitosť. Konkrétne sa chcem zamerať na interiérové štúdio – či a prečo je pri zariaďovaní dôležité.

Čo všetko súvisí so zariaďovaním interiéru?

Akékoľvek zariaďovanie nových priestorov je náročné najmä z časového hľadiska, kedy musíme prejsť všetkým od premeriavania miestností, cez kreslenie náčrtov, hľadanie inšpirácie, vhodných farieb, nábytku, doplnkov, nákupy vybraných položiek až po komunikáciu s robotníkmi, predajcami a pod. Interiérové štúdio je v tomto prípade možnosťou, ako si celý tento proces uľahčiť.

S čím budete potrebovať pomôcť?

Totižto, zariadiť si byt či dom nie je vôbec jednoduchou úlohou. Najprv si musíme určiť, v akom duchu by sa mal niesť jeho interiér. Či siahneme po modernom minimalizme, dáme radšej prednosť luxusu s historickým nádychom alebo budeme chcieť niečo svieže a možno trochu extravagantné. Vzhľadom k tomu potom následne musíme vybrať celé zariadenie bytu – od podláh až po stropy s ohľadom na to, aby bol byt / dom nie len štýlový, ale aj útulný.

interiérové štúdio
Interiérové štúdio – 3D návrh kuchyne
interiérové štúdio
Interiérové štúdio – realizácia návrhu, obývačka

Interiérové štúdio šetrí čas…

Interiérové štúdio a bytoví dizajnéri, ktorí v ňom pracujú sú v tejto oblasti už zbehlí. Jednak problematiku interiérového dizajnu študovali, ale tiež majú za sebou určité skúsenosti a prax. Veľakrát sa stáva, že už po prvom stretnutí s vami vedia určiť, ktorý štýl interiéru by sa vám mohol páčiť najviac. Následne vám vypracujú niekoľko návrhov, či už 2D alebo 3D.

…aj peniaze

Výhoda, ktorú vám vie interiérové štúdio ponúknuť okrem prvotného dobrého odhadu a návrhov je aj to, že sa vyzná v ponuke produktov, ktoré sú aktuálne na trhu. Vďaka tomu vám vedia nie len určiť približnú kalkuláciu výslednej ceny, ale vám aj vedia poradiť, kde zohnať cenovo najprijateľnejšie produkty, poprípade vám ich rovno nakúpiť. Nie je výnimkou ani to, že interiérové štúdio je stálym zákazníkom istej firmy a tým pádom vám vie vybaviť aj lepšie ceny. Takýmto spôsobom vám interiérové štúdio vie ušetriť nie len čas, ale aj peniaze.