Interaktívne hračky a ich rôznorodé využitie

Budujte vo svojom dieťati kritické myslenie. Vlastný názor, sebestačnosť a schopnosť riešiť úlohy, je pre dnešný svet potrebné. Ak vo svojom dieťati odmalička budujete tieto vlastnosti vedzte, že sa vám za to raz poďakuje. Buďte revolučným rodičom, ktorý vie, čo je pre vyrastajúcu generáciu prínosné. Interaktívne hračky vám budú nápomocné. Detstvo vašich detí je iné. Majú omnoho väčšie množstvo možností ako tráviť svoj čas. Digitálna doba však môže uškodiť, buďte preto pri výbere hračiek obozretní a dávajte na ich pridanú hodnotu. 

Magnetické puzzle.

Čo sú interaktívne hračky a v čom spočíva ich prínos?

Zrejme ste sa už stretli s pojmom interaktívne hračky. Ide o rôzne komponenty zapracované do jednej hračky, ktoré prinášajú deťom množstvo zábavy. Práve tým, že majú mnoho funkcii, dokážu myseľ dieťaťa zabaviť na dlhšiu dobu. Ich čaro však nespočíva iba v tom, že vaše dieťa sa bude s danou hračkou hrať dlhšie, ako s inými. Rozvíjanie schopnosti vášho dieťaťa je tou pridanou hodnotou, ak sa rozhodnete dožičiť mu interaktívne hračky. Ich čaro spočíva v rôznorodom využití. Vďaka tomu objavuje vaše dieťa nové možnosti, ako danú hračku využívať, a neslúži tým pádom iba na jednu konkrétnu činnosť. Interaktívne hračky sú založené na princípe montessori. 

Zvieracie bingo.

Interaktívne hračky z prírodného materiálu

Mnoho hračiek súčasnosti je vyrobených z materiálov, ktoré sú na hrane v rámci zdravia. Umelá hmota, malé čiastočky či nesprávne farby nanášané na povrchu, môžu byť pre vaše dieťa hrozbou. Preto je dobré vyberať hračky pre deti s otvorenými očami. Je veľmi dôležité dávať si pozor na to, s čím sa váš syn alebo dcéra hrajú. Práve vo veku od 0-6 rokov majú deti tendenciu všetko nielen skúšať a objavovať, ale i ochutnávať. Zameriavajte sa preto na materiály a farby, z ktorých sú predmety vytvorené. Interaktívne hračky z prírodných materiálov zaručujú nezávadnosť. Drevo ako materiál z prírody je skvelým variantom na trávenie voľných chvíľ s vašimi deťmi. Tieto hračky prinášajú mnoho zábavy, podnetov, no čo je dôležité, nie sú škodlivé.