Parkovanie, aké tu ešte nebolo?! Garanciou vášho úspechu sa môžu stať inovatívne parkovacie senzory

Parkovacie senzory môžeme považovať za vysoko komfortné a vynikajúce asistenčné systémy pre všetky typy vozidiel. Presne takto kategorizované ich nájdete u mnohých popredných výrobcov. Pre lepšiu ilustráciu im nesmie chýbať podrobný opis základných funkčných vlastností. Inovatívne parkovacie senzory pracujú pomocou ultrazvukových čidiel, a to hneď po zaradení spiatočky.

parkovacie senzory
Parkovacie senzory sú skvelým asistentom.

Ako fungujú parkovacie senzory?

Odborníci označujú zónu, ktorú majú parkovacie senzory v dosahu ako „bezpečné pole“. Je to približne od 30 do 120 alebo až 160 cm za vozidlom. Ak sa na tejto ploche objaví akákoľvek pevná prekážka, parkovacie senzory na to upozorňujú varovným akustickým signálom. Frekvencia signálu sa mení v závislosti od aktuálnej vzdialenosti od prekážky. Ak sa nachádza menej ako napríklad 30 cm od vozidla, spustí sa spojitý, neprerušovaný zvukový signál. Najvýhodnejším riešením pre vodičov sú parkovacie senzory z najnovších sérií, ktorých asistenčnú výbavu podčiarkuje špičková riadiaca jednotka a ultrazvukové senzory v lepšom dizajne a jednoduchšom zavedení do nárazníkov. Informujte sa, či výrobca zohľadňuje pohodlné prispôsobenie riadiacej jednotky a jej parametrov pre rôzne typy vozidiel. Dôležité je, aby senzory mali kompaktné rozmery a boli využiteľné na zadný, ale aj predný nárazník. Viaceré parametre sú manuálne nastaviteľné, no pre mnohých je ich korigovanie pohodlnejšie pomocou aplikácie.

parkovacie senzory
Parkovacie senzory pre bezpečné parkovanie.

Typy parkovacích senzorov

Parkovacie senzory tým, že sú umiestnené zväčša v nárazníkoch, ovplyvňujú celkový dizajn vášho auta. Dôsledne treba potom prehodnotiť, pre ktorý typ senzorov sa rozhodnete. Bežne v ponuke nájdete senzory pre povrchovú alebo zapustenú montáž. Povrchová montáž je charakteristická pevným uchytením do nárazníka. Senzory dosahujú priemer 22 mm. Sú skutočne miniatúrne a z nárazníka nevyčnievajú viac ako 0,70 až 0,75 mm. Pri zapustenej montáži sa parkovacie senzory upevňujú pomocou držiakov do zadnej strany nárazníka. Výška senzorov je nastaviteľná vzhľadom na hrúbku nárazníka. V lepšom prípade sa dajú nastaviť tak, aby boli s nárazníkmi v jednej rovine, a to bez ohľadu na ich hrúbku. Tým len parkovacie senzory potvrdzujú svoju funkčnosť, praktickosť a čo najmenší zásah na celkový dizajn vozidiel.