Ako v interiéri dosiahnúť industriálny štýl

Pracujte s tým, čo máte – znie ako dobrá rada, no pracovať s tým, čo nájdete, je oveľa zaujímavejšie a zábavnejšie. Niektoré industriálne kúsky môžu vyzerať trochu stroho samy o sebe ale keď sa spoja s recyklovanými trámami, jemnou keramikou a prirodzenou paletou farieb, vzhľad sa stáva mäkším a krásnou kolískou v kontraste. Industriálny štýl môže povýšiť vaše bývanie na novú úroveň.

Textúra pridáva charakter

Textúra je veľmi dôležitá v každom štýle bývania. To je dôvod, prečo pre industriálny štýl staršie kusy nábytku fungujú tak dobre. Pretože opotrebenie, preliačiny či hrbole, a šupinatá farba môžu pridávať charakter. Existujú aj spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výrobou alebo predajom nábytku a doplnkov v trochu surovom vzhľade práve pre takýto industriálny štýl. Veľmi dobre sa zháňa takýto nábytok aj v rôznych bazároch alebo na aukcii. V každom prípade budete míňať – v predajniach peniaze a v bazároch čas. Takže sa musíte vpred rozhodnúť čo ste ochotní míňať viac.

industriálny štýl
Industriálny štýl funguje v interiéri veľmi dobre.

Na prvý pohľad nepravdepodobné veci sa stávajú pútavé predmety s temperamentom

Lacný a pozitívny krok do kuchyne by bolo použiť veľké nenáročné sklenené fľaše s kovovým viečkom na uskladnenie potravín ako cestoviny, ryža, cukor, alebo kuchynských pomocných svoriek, gumičiek a iných predmetov. Jednoducho využite tieto fľaše na naplnenie praktickými kuchynskými kúskami, ktoré využívate v domácnosti. Veľké sklenené nádoby sú tiež skvelé pre vyrobenie jemného nočného osvetlenia napr. do spálne. Jednoducho si vezmite LED pásy alebo vianočné svetielka v kotúči a vložte ich do sklenenej nádoby. Šetrné a jednoduché riešenie pre industriálny štýl.

industriálny štýl
Industriálny štýl v kuchyni.

Industriálny štýl v nábytku

Ak už nejaký nábytok máte a chcete ho vylepšiť pre industriálny štýl, niekedy postačí použiť správne farby. Rôzne farby kovu alebo farby na drevo, ktoré dávajú drevu popraskaný a opotrebovaný vzhľad, sú pre tento štýl ideálne. Prípadne sa poobzerajte na povale alebo v pivnici po starých kusoch nábytku a doplnkov. Niekedy recyklácia je to najjednoduchšie, najlacnejšie a zároveň najlepšie riešenie pre získanie želaného vzhľadu.