Hrad Devín si určite zaslúži vašu návštevu

Na našom malebnom Slovensku je bezpochyby množstvo miest, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Svedčí o tom aj fakt, že tieto miesta každoročne navštevuje nespočetné množstvo zahraničných, ale aj domácich obyvateľov. Jedným takým miestom je aj hrad Devín, ktorý môžeme označiť za skutočne unikátne a krásne miesto pýšiace sa naozaj dlhoročnou históriou. Mnoho ľudí preto láka nielen vďaka krásnym výhľadom a scenériám, ale aj vďaka histórii, o ktorej sa mnoho ľudí chce dozvedieť viac, či dokonalej polohe. Nachádza sa v tesnej blízkosti nášho hlavného mesta a preto ide u návštevníkov Bratislavy o „povinnú“ zástavku.

hrad devín
Príďte navštíviť jednu z našich najhistorickejších pamiatok.

Spojte výlet na hrad Devín s ochutnávkou devínskeho ríbezláku

Nielen samotný hrad Devín poskytuje svojim návštevníkom množstvo pekných výhľadov a dalo by sa povedať aj zážitkov. Mestská časť Devín sa sama o sebe môže pýšiť okrem spomínaného hradu aj presláveným devínskym ríbezlákom. Pokiaľ si teda naplánujete váš výlet na tento hrad s ochutnávkou tohoto ríbezláku, určite si takýto výlet vychutnáte a užijete plnými dúškami. A vôbec nezáleží na tom, či ide o rodinný výlet alebo výlet v kruhu priateľov, či výlet vo dvojici. Pokiaľ sa teda chystáte navštíviť naše hlavné mesto, určite by ste návštevu tohoto skvelého a historického miesta nemali vynechať.

hrad
Zoberte svoju rodinu, priateľov, či partnera alebo partnerku na tento jedinečný hrad.

Jedinečnosť lokality

Lokalita hradu je v skutku jedinečná. Ako bolo už spomenuté, nachádza sa len na skok od Bratislavy. Návšteva vám teda nemusí zabrať celý deň. Ak vám však ide o celodenný výlet, tak aktivít na hrade a okolo hradu, ako aj možností, ako hrad Devín navštíviť je mnoho. Nielenže môžete navštíviť hrad autom, či autobusom, existuje tiež možnosť zrealizovať návštevu hradu aj loďou po Dunaji. Nielenže budete mať možnosť vidieť hrad z trošku iného pohľadu, váš komplexný zážitok z takéhoto výletu si budete určite pamätať. Okrem toho sa na jedinečnosti lokality podpisuje aj skutočnosť, že sa hrad nachádza pri sútoku dvoch mohutných riek, Dunaja a Moravy. Veď presvedčte sa sami. Devínsky hrad a jeho atmosféru a možnosti musíte jednoducho zažiť na vlastnej koži.