Hnojivo na papriky

Papriky a paradajky majú podobné požiadavky na pôdu a hnojivo. Obom sa darí v dobre odvodnenej pôde s vysokým obsahom organických látok. Obe rastliny potrebujú stály prísun vody počas ich rastúcich mesiacov a pravidelné hnojenie. Papriky i paradajky potrebujú živiny, ktoré získate hnojením a komerčným kompostovaním, pre zdravý rast. Používajte hnojivo na papriky pre vaše zdravé a chutné plodiny.

Príprava pôdy

hnojivo na paprikyPapriky patria medzi zeleninu teplého obdobia, ktoré sa začínajú sadiť na jar, keď teplota pôdy stúpne nad +16 °C. Semená papriky nebudú klíčiť pri teplote pôdy nižšej ako 12 °C. Dobre odvodnená pôda má vysoký obsah humusu a íl. Dobre pôsobí aj piesčitá pôda s pridaním staršieho kompostu. Toto tiež zvyšuje retenciu vody a úrodnosť pôdy. Ílovité pôdy sú bohaté na živiny, ktoré papriky a paradajky nie sú schopné ľahko prijať. Piesčitá pôda má malý obsah živín a nezadržiava vodu ľahko. Kompost slúži ako hnojivo pre pôdu a zlepšuje ju pre zdravý vývoj plodín.

Hnojenie papriky a nových rastlín

hnojivo na paprikyPoužívajte štartovací roztok hnojiva, keď zasadíte sadenice papriky do pôdy alebo keď nové plodiny dosiahli výšku 4-5 palcov. Rast paprík je rýchly a rastliny potrebujú nutričnú podporu – hnojivo na papriky. Starší kompost alebo komerčné organické hnojivo na papriky obsahuje makro a mikro živiny, ktoré nie sú k dispozícii v umelých hnojivách. Papriky potrebujú živiny ako je predovšetkým dusík, fosfor, draslík, horčík, a síra. Ďalej sú to železo, zinok, meď, bór, molybdén a niekoľko ďalších. Živiny sú vytvorené pomocou mikroorganizmov v organickom komposte a hnojive na papriky. Červy prevzdušňujú pôdu a sú tiež živené z pôdnych organizmov.

Plán na hnojenie

Kompost a organické hnojivo uvoľňujú živiny pomalšie ako umelé hnojivá, čo je veľmi pozitívne. Vysoký obsah dusíka z umelých hnojív môže spôsobiť dobrý rast paprík a ich plodín. Hnojenie organickými hnojivami a kompostom je potrebné uskutočňovať každé dva mesiace potom, čo sú zasadené vaše rastliny. Podávajte mulč okolo každej rastliny a umiestnite na kompost alebo priamo na pôdu. Toto tiež veľmi dobre pôsobí na zníženie spotreby vody.