Hemeroidy a lúštenie krížoviek online

hemeroidy
Prečo a kedy vznikajú hemeroidy?

Pokiaľ ste niekedy lúštili krížovky online tak určite budete vedieť, že hemeroidy poznáme pod názvom „zlatá žila“. Zlatá žila (hemeroidy) sa rozdeľujú na vnútorné a vonkajšie. Vznikajú v konečníku, keď dochádza k nesprávnemu pretekaniu a odtekaniu krvi.  Môžeme tým pádom hovoriť o zápale žíl, ktoré sa nachádzajú na stenách konečníku. Ich následne zväčšovanie môžeme označovať ako zlatú žilu alebo hemeroidy.

Prečo a ako vznikajú hemeroidy?

Ak ste už mali zápal ciev v konečníku viete aké veľmi nepríjemné a bolestivé to býva či už počas stolice, pri umývaní, počas chôdze alebo pri dlhom sedení. Keď máte sedavé zamestnanie a presedíte celý deň môžete použiť špeciálny vankúš na sedenie. Práve dlhé sedenie a hlavne sedenie na studenom povrchu prípadne stoličke je hlavnou príčinou vzniku zlatej žily. Z toho dôvodu napr. ak často a dlho lúštite krížovky online a sedíte pri tom na studenej stoličke alebo na studenej podlahe zvyšujete pravdepodobnosť, že vás bude bolieť konečník.

Liečba a prevencia

Môj kamoš čo ma priviedol ku krížovkám online mi veľmi dobre poradil pri liečbe, totiž aj on sám má pravidelne hemeroidy z jeho stoličky, keď fanaticky strávi celý deň na krížovkách online.

Proces pri liečbe a prevencií je nasledovný:

  • Pravidelne natierať masťou na hemeroidy
  • Venovať sa krížovkám online len na teplom povrchu pre konečník
  • Kúpeľ so špeciálnym roztokom
  • Viac pohybu a športu pridať do životosprávy
  • Konzumovať viac vlákniny
  • Obmedziť korenené jedlá, alkohol a kofeín
  • Zlepšiť hygienické návyky

Prevencia je z pravidla celkom dôležitá, pretože ak ste už niekedy mali hemeroidy či už kvôli presedeniu dlhých chvíľ pri krížovkách online alebo z iného dôvodu je vysoko pravdepodobné, že sa vám zlatá žila zopakuje niekoľko krát za život.  Aj z toho dôvodu ak idete niekam na dlhšiu dobu preč, prípadne na dovolenku nezabudnite pribaliť aj masť na hemoroidy.