Grécko – krajina ktorú chcete zažiť

Najväčšie a hlavné mesto Atény. Príjemné more, hudba a chute. Modrá a biela. To sú znaky, ktoré vám isto povedali o akú krajinu sa jedná. Grécko je krajina, ktorú by mal navštíviť každý dovolenkár. Pričom raz nestačí. Krajina je rozmanitá svojou architektúrou a pevninou. V oblasti je mnoho ostrovov s čím sa spája množstvo pláží. Pláže delia ostrovy od mora, ktoré dokáže príjemne schladiť a ukrýva morský život pod hladinou. Grécko sa nachádza v príjemnom teplom pásme, ktoré zabezpečuje priaznivé teploty počas celého roka.

Grécko
Grécko si užijete aj v noci.

Príjemná dovolenka

Grécko sa prejavuje ako osvedčená dovolenková destinácia. Poskytuje oddych pre páry, rodiny s deťmi, ale aj dobrodružstvo pre mladých. Ponuku Gréckych ostrovov poznáme. Stačí si len vybrať a zbaliť cestovné tašky. Najväčší Grécky ostrov je ostrov Kréta. Kréta je tiež najľudnatejší ostrov. Ponúka množstvo hotelov a atrakcií. Ak si ale chcete poriadne oddýchnuť zamierte na ostrov Santorini. Santorini sú ikonickým miestom Grécka, pričom tieto známe pohľady vídame často. Na ostrove je množstvo podnikov a pláži vhodných pre oddych. Ostrov sa oproti Kréte nesie v oveľa kludnejšej náture. Nevýhodou ale je, že je z pomedzi ostatných najdrahší. Na Santorini sa väčšinou organizujú kratšie pobyty. Po parádnom kúpaní v mori a vylihovaní na pláži je dobré dať si nejaký výlet. Ich ponuka je pestrá. Prevládajú aj výlety a plavby loďou. Tento spôsob dopravy je rozšírený a medzi ostrovmi zabezpečuje pravidelnú dopravu trajekt.

Grécko
Grécko je ideálnym miestom pre vašu dovolenku.

Užitočné informácie

Grécko je pokojná krajina. Najčastejší problém, ktorý tu dovolenkári riešia, je strata dokladov. Vtedy je potrebné okamžite kontaktovať miestu políciu. Náhradné doklady vydáva Slovenské zastúpenie v krajine po predložení potrebných dokladov od polície a zaplatení poplatkov. Dobrý pomocník môže byť európsky preukaz poistenca a komerčné poistenie. Kvalita lekárskej starostlivosti v štátnych zariadeniach je priemerná. V tých súkromných veľmi dobrá ale zase drahá. Ak sa chystáte do Grécka autom, to je vcelku dobrý nápad. Pripravte sa na poplatky za diaľnice. Platí sa mýto za jednotlivé úseky. Grécko sa vcelku celé dá preskúmať aj vlastným autom alebo jeho prenajatím.