Granitové drezy sú tvrdé ako kameň

    Existuje mnoho dôvodov, prečo sú granitové drezy a granitové pracovné  dosky stále tak populárne pri zariaďovaní kuchýň a kúpeľní. Ich názov pochádza od odborného pomenovania hlbinnej magmatickej horniny všeobecne známej ako žula. Aj keď, samozrejme, granitové drezy sa vyrábajú modernou technológiou vyvinutou koncom 70.tych rokov. Podobne ako táto hornina aj granitové drezy sú pevné a odolné voči určitým vonkajším vplyvom a poškodeniam. Odolávajú poškrabaniu, popraskaniu, naleptaniu či tepelným účinkom. Ich každodenná údržba neprináša žiadne väčšie nároky. Stačí vám voda, mydlový roztok alebo špeciálny prípravok určený práve na vami používaný granitový drez. Na ktorom si každodenne pripravujete jedlo a pracujete vo svojej útulne a prakticky zariadenej kuchyni.

granitové drezy
Granit je vysoko odolný materiál

Granitový drez ako investícia

   Nové granitové drezy a pracovné dosky robia váš byt, rodinný dom či chalupu hodnotnejším aj atraktívnejším. Návratnosť vašej investície môže byť až 100%. Čo znamená, že potenciálne zvýšia trhovú hodnotu vášho domu o sumu, ktorú na ne miniete. Toto je ďalší spôsob, ako sa na to pozrieť. Ak sa potenciálni kupujúci zamerajú na dva domy a váš domov má granitové dosky, zatiaľ čo ten druhý nie, rozhodne sa možno práve pre ten váš. Sú to skvelé dlhodobé investície a pre mnohých majiteľov domov veľmi nákladovo efektívne riešenie. Granitové drezy nám však poskytujú aj estetický zážitok. Okrem vynikajúcich fyzikálnych vlastností na nich vyniká aj ich nádherný vzhľad. Zo širokej ponuky sa dá zvoliť nielen príťažlivý charakter textúrovaného prírodného kameňa, ale aj jemnosť farebných odtieňov.

granitové drezy
Drezy z grantu sú vyrábané v rôznych prevedeniach

Dajte na značku, výrobcu a názor odborníka

    S nákupom vhodného granitového drezu práve do vašej kuchyne sa neponáhľajte. Zorientujte so v ponuke, naštudujte si podklady aj na internete. Navštívte osobne niekoľko predajní či kuchynských štúdií vo vašom okolí. Vyberte si výrobcu alebo značku, ktorá sa špecializuje vo výrobu granitových drezov. Uprednostnite dodávateľa, ktorý má na trhu dlhodobú prestíž a prepotrebnú kvalitu. Nenechajte sa ovplyvniť pekným dizajnom za dobrú cenu. Môže to byť lákavé, ale s kvalitou môžete byť čoskoro sklamaný. Pamätajte, že pôvodná prírodná žulová prímes vo vašom granitovom dreze by mala byť v celkovom podiele obsiahnutá minimálne v 80 %. Venovať dostatočný čas výberu toho pravého granitového drezu sa vám naozaj oplatí.