Gastronádoby a ich všestranné využitie

Gastronorma, označovaná ako GN, je termín pre gastronádoby, ktoré sú vyrobené podľa presnej špecifikácie veľkosti pre gastronomický priemysel. Tento ľahko sledovateľný systém veľkosti priniesol jednoduchý a merateľný spôsob, ako maximalizovať priestor vašej chladiacej vitríny, chladničky atď. Umožňuje tiež výrobcom kuchynského príslušenstva zabezpečiť kompatibilitu a efektívne využitie skladovacej kapacity. Tento sprievodca rozmermi sa vyvinul tak, aby bol čo najviac v mysliach dizajnérov pri budovaní lahôdkových pultov, zariadení na prípravu teplého bufetu, mikrovlnných rúr a v podstate väčšiny gastro zariadení, ktoré pripravujú alebo skladujú jedlo. Pomerne málo ľudí mimo sektora stravovania a reštaurácií vôbec vie, že tieto veci existujú.

gastronádoby
Gastronádoby sú základnou pomôckou každej kuchyne

Vyberte si tie správne gastronádoby

Gastronádoby môžu byť komplikovanou oblasťou s množstvom otázok. Akú veľkosť potrebujem? Aký je najlepší materiál? Je odolný voči rúre alebo mrazničke? Bude veko bezpečné? Pred kúpou si radšej vyhľadajte informácie o tom, ktoré gastronádoby sú najvhodnejšie pre vaše podnikanie. Väčšina gastronádob, ktoré sa používajú na priame tepelné varenie alebo pečenie, je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Nehrdzavejúca oceľ je najbežnejší materiál, ktorý je veľmi pevný a všeobecne používaný na varenie, udržiavanie jedla v teple (all you can eat bufety) ale aj na prudké chladenie. Nádoby môžu byť tiež perforované, ak sa majú použiť na varenie v pare alebo tam, kde je potrebné prúdenie vzduchu (konvektomat) pre rovnomerné varenie. Chladiace jednotky vo všeobecnosti používajú polykarbonát alebo polypropylén, kvôli ich vynikajúcim vlastnostiam držania chladu.

gastronádoby
Gastronádoby sú vhodné na teplé aj studené jedlá

Sú ako Tetris

Gastronormy sa perfektne hodia či už vedľa seba alebo na seba, a fantasticky využívajú úložný priestor chladničky. Snažte sa kupovať gastronádoby aj s vekom. To uľahčí skladovanie. Všetky gastronádoby sú samozrejme vhodné do umývačky riadu, chladničky a mrazničky. Umožňuje varenie jedla a tiež podávanie priamo z nádoby bez zbytočných výmen nádob. Niektoré materiály možno použiť na varenie aj chladenie, iné sú najlepšie len na vystavenie alebo skladovanie potravín. Pred použitím si skontrolujte minimálne a maximálne teploty.