Dovolenka Dominikánska republika – gastro zážitok

dovolenka Dominikánska republikaDovolenka Dominikánska republika môže byť nie len turistickým ale aj gastronomickým zážitkom. Dominikánska kuchyňa je bohatá na chuť, vôňu a farby. Jedlá sú výživné a veľmi chutné, a určite uspokoja chuťové poháriky aj tých najnáročnejších. Spojením aboridžínskych, španielskych a afrických vplyvov sa tu sformovala kuchyňa s vlastným charakterom. Hlavnými potravinami používanými v dominikánskej kuchyni sú ryža, mäso, fazuľa, zelenina a o trochu menej ryby a morské plody.

Dovolenka Dominikánska republika a tradičné jedlá

Národným jedlom Dominikánskej republiky je Sancocho. Je to hustá polievka, ktorá má niekoľko variácií. Pravé sancocho sa ale robí zo 7 druhov mäsa, pochádzajúce zo 4 druhov zvierat. Okrem neho sa pridáva tekvica a iné druhy zeleniny.

Populárnym a tradičným jedlom tejto krajiny je „La Bandera Dominicana“ v preklade dominikánska vlajka. Toto jedlo pozostáva z fazuľového guľášu, bielej ryže, masä a jednoduchého šalátu. Fazuľa, ktorá je bohatým a lacným zdrojom proteínov môže byť čierna alebo červená. Ryža musí byť správne uvarená. Mala by byť mäkká, no nie príliš a nemala by byť zlepená. Mäso sa pripravuje rôznymi spôsobmi. Môže byť dusené, vyprážané alebo pečené a väčšinou sa jedná o mäso kuracie, bravčové a hovädzie. Šalát sa pripravuje zo zeleného šalátu alebo kapusty. Ingredienciou, ktorá nesmie v šaláte chýbať je paradajka. Okrem týchto základných surovín sa môže podľa chuti pridať cibuľa, uhorka, červená repa, reďkovka a paprika. Vaša dovolenka Dominikánska republika sa nezaobíde bez toho, aby ste ochutnali toto vynikajúce jedlo.

Niečo pre maškrtné jazýčky

Maškrtníkom odporúčam ochutnať tradičnú dominikánsku tortu. Bez tejto torty by sa nezaobišla jediná oslava. Či už svadba, narodeninová oslava alebo rôzne oslavy krajiny. Dominikánska torta, ktorá sa vám bude rozplývať na jazyku, má väčšinou ananásovú náplň. Verím tomu, že ak tortu na dovolenke ochutnáte, budete si zháňať recept, aby ste si túto lahôdku mohli kedykoľvek dopriať aj doma.

Dovolenka Dominikánska republika a horúce slnko dajú určite zabrať, a preto dobre padne trošku sa osviežiť. Ako stvorený je na to tradičný nápoj Dominikánskej republiky s poetickým názvom „Morir soñando“ – umrieť snívajúc. Je to nealkoholický nápoj z mlieka a pomarančov, ktorý je výživný, osviežujúci, a ktorého chuť si určite zamilujete.

Sancocho

dominikanska-republika-dovolenka-necermann1

Morir soñando

dovolenka dominikánska republika