Gastro chladničky chladia a mrazia rýchlejšie

Chladiarenské riešenia pre reštaurácie či kuchynské zariadenia výrazne pokročili vpred. Vďaka rozmachu v chladiarenskom priemysle je pre podniky v potravinárskom a nápojovom priemysle k dispozícii celá škála rôznych riešení skladovania za studena. Od studených miestností, gastro chladničky až po miniatúrne mrazničky, skrátka nespočetné množstvo všetkých tvarov a veľkostí. V minulosti si komerčné gastro chladničky zaobstarávali iba spoločnosti zaoberajúce sa distribúciou a predajom potravín. Stále rastúci trh spojený s prudkým nárastom konzumácie jedál si však vytvoril obrovský dopyt po chladiacich zariadeniach, a gastro chladničky sa tak stávajú súčasťou menších kaviarní, food truckov či predajní s rýchlym občerstvením. Dokonca už aj niektoré domácnosti s obľubou využívajú komerčné chladničky. 

gastro chladničky
Gastro chladničky vynikajú veľkým objemom

Výhody gastro chladničiek 

Ak prevádzkujete malý alebo stredný podnik, možno si kladiete otázku, či je pre vás potrebná gastro chladnička. Komerčné chladenie má však veľa výhod v porovnaní s tradičnou chladničkou, ktorú nájdete vo svojej domácnosti. Sú oveľa výkonnejšie a umožňujú vám ochladiť a dokonca aj zmraziť produkty za zlomok času. Pre menšie spoločnosti sú k dispozícii menšie gastro chladničky, vrátane miniatúrnych mrazničiek, ktoré sú dostatočne kompaktné na umiestnenie v kuchynských priestoroch. Gastro chladničky môžete alternatívne umiestniť aj vonku, čo je skvelá voľba pre podniky s obmedzeným vnútorným priestorom. 

gastro chladničky
Gastro chladničky chladia spoľahlivo a efektívne

Organizácia vám ušetrí potraviny a aj energiu 

Chladiace zariadenie by malo fungovať dobre aj samo o sebe, ale bude fungovať ešte lepšie, keď je jedlo vo vnútri dobre usporiadané. Správna organizácia vašej gastro chladničky alebo mrazničky vám môže pomôcť udržať efektivitu a bezpečnosť potravín a znížiť ich plytvanie. Usporiadanie potravín vo vašej chladničke a mrazničke nemusí byť tou najvzrušujúcejšou vecou, ale benefity správne organizovanej chladničky stoja naozaj za to.  Zle usporiadaná chladnička môže chladiť zbytočne oveľa viac, ako by mala. To môže spôsobiť príliš rýchle opotrebovanie kompresora a zvýšenie vášho účtu za elektrinu. Dbajte teda na to, aby bola vaša gastro chladnička čo najefektívnejšia