Garážová brána má aj estetickú funkciu

Garážová brána je v dnešnej dobe neodmysliteľnou súčasťou obytných domov, samostatných garáži či nebytových priestorov. Vhodne zvolená a nainštalovaná brána zvyšuje hodnotu rodinného domu či akejkoľvek inej nehnuteľnosti. Nová garážová brána môže výrazne uľahčiť vstup a výstup z vášho domu. Aj keď možno neuvidíte okamžitú peňažnú návratnosť, investícia do novej garážovej brány zvyšuje praktickú hodnotu obydlia. Urobíte si tak život jednoduchším a bezpečnejším pre vás a vašu rodinu.

brana
Investícia do novej garážovej brány zvyšuj hodnotu nehnuteľnosti.

    Mnohí si vyberajú svoju garážovú bránu podľa toho ako, vyzerá na pohľad. Aj keď je garáž predovšetkým funkčnou súčasťou vášho domu, nevzhľadná garážová brána môže ubrať aj na tých najkrajších vonkajších dekoráciách a terénnych úpravách. Čokoľvek od popraskanej vonkajšej farby, hrdzavých miest až po hlasné nepríjemné zvuky pri manipulácii s ňou, môže znížiť príťažlivosť a hodnotu vášho domova.

brana garaz
Garážová brána je dôležitým bezpečnostným prvkom.

Výhody novej modernej garážovej brány

   Garážová brána je dôležitou súčasťou vášho pravidelného takmer každodenného odchodu a príchodu domov. Preto je veľmi dôležité, aby bola nielen esteticky príjemná, ale aj funkčne dlhodobo spoľahlivá. Kvalitná garážová brána by mala mať aj tieto výhody a funkcie:

  • bezpečnostný prvok (inštalácia novej garážovej brány môže pridať ďalšiu úroveň zabezpečenia vášho domova),
  • menšie náklady na údržbu (zaobstaranie novej garážovej brány vám môže ušetriť čas a peniaze na nákladné a časté opravy a údržbu),
  • zníženie nákladov na vykurovanie a chladenie (vaša garáž by mala byť obývateľným priestorom),
  • dynamickosť (zlepšenie a zrýchlenie prevádzky vďaka rýchlosti otvárania a zatvárania automatických garážových brán) a
  • spoľahlivosť (dorazy a fotobunky k bránam zabezpečujú ochranu pred poruchami).

Zvýšená odolnosť a životnosť

    Komerčné garážové brány sú konštruované tak, aby odolali prírodným živlom a každodennému opotrebovaniu vďaka použitiu odolných materiálov. Majú lepšiu energetickú účinnosť a špeciálnu ochranu pred prípadným požiarom.

    Životnosť garážovej brány pri správnej údržbe môže byť až 30 rokov. Túto životnosť však môže skrátiť mnoho faktorov, ako napríklad nedostatočná údržba, problémy s opravami alebo faktory prostredia ako je vlhkosť a nepriaznivé počasie. Správna izolácia a vetranie garážových brán vám môže ušetriť peniaze za energie a zvýšiť nielen estetickú hodnotu vášho domu.