Funny glasses – kde sa hodia a kde nie

Možno ste si ich už obľúbili a často ich využívate. Možno si bez nich neviete predstaviť žiadnu poriadnu párty. Alebo už máte svoju unikátnu zbierku žartovných okuliarov, ktoré ste si kúpili na rôzne príležitosti. Kto vie? Funny glasses, v preklade vtipné okuliare, sa stali v posledných rokoch pre mnohých ľudí neodmysliteľnou súčasťou „vybavenia“ na oslavy či iné zábavné akcie. Môžete ich nájsť v rôznych obchodoch, ktoré ponúkajú špeciálne darčeky, masky, kostýmy, doplnky na rôzne párty a iné veci vhodné najmä na zábavu. Na výber sú rôzne tvary rámov, rôzne veľkosti aj motívy. Napríklad obrovské slnečné okuliare, ktoré ste si mohli všimnúť napríklad v klipe Katy Perry. Ale ponuka je taká široká, že sa ani neoplatí opisovať ju.

funny glasses
Kapitánske funny glasses

Funny glasses sa nehodia všade

Mnoho ľudí si už dnes dokonca zvyklo nosiť unikátne žartovné okuliare aj ako bežné slnečné okuliare. Nie je nič nezvyčajné, ak na ulici stretnete človeka s okuliarmi podivného tvaru alebo farby. Pre tých extravagantných je to už takmer samozrejmosť. Aj teraz, keď sú v plnom prúde majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji môžete najmä na zápasoch a v uliciach miest stretnúť mnoho ľudí, ktorí majú funny glasses na sebe. Samozrejme s aktuálnou témou. Hokejovou. Aj keď sa vtipné okuliare stali v podstate bežným doplnkom najmä pri oslavách, nehodia sa všade. Liberálne názory sa síce rozšírili skoro do každej oblasti života, ale stále existujú určité limity.

funny glasses
Funny glasses s ktorými budete vyzerať ako batman

Na pohreb nie!

Určite mi dáta za pravdu, že ak by niekto prišiel na pohreb, alebo na kar s nejakými vtipnými okuliarmi na hlave, vyvolal by pohoršenie. Teda u väčšiny ľudí určite. Stále existujú určité nepísané pravidlá čo sa smie a čo už nie pri určitých príležitostiach. Pohreb však nie je jediná takáto udalosť. Predstavte si čo by sa stalo, ak by naši politickí predstavitelia prišli na oficiálne stretnutie so zahraničnými partnermi „vybavení“ nejakými vtipnými okuliarmi. Bulvárne plátky by mali tému na niekoľko týždňov a to nehovorím o fiasku na medzinárodnej úrovni. Jednoducho je to pri takej príležitosti nemysliteľné. Aspoň zatiaľ. Podobné je to pri rôznych oficiálnych spoločenských udalostiach, akým je napríklad odovzdávanie nejakých ocenení. Je tiež rozdiel medzi neviazanou zábavou na Silvestra a Plesom v opere, kde je dodržanie striktnej etikety požadované. „Funny glasses“ v tomto prípade určite nechajte doma. Aby ste nevyvolali pohoršenie medzi návštevníkmi, alebo sa, v tom horšom prípade, nestali terčom výsmechu. Na záver už len dodám, že vtipné okuliare nie sú iba pre deti. Veď taký nezvyčajný darček na výročie vo forme žartovných okuliarov v tvare čísla môže byť niečím, na čo oslávenec nezabudne. Tak prečo to nevyskúšať? Za pokus to určite stojí.