Fasádne omietky sú odrazom spokojného života

Stavba domu nie je jednoduchá záležitosť, no vždy sa dá spríjemniť riešením potrebných úkonov, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári. Máme tým na mysli fasádne omietky, ktoré sú síce jedným z posledných krokov pri výstavbe či rekonštrukcii domov, bytoviek a nebytových budov, no dokážu vám urobiť dobrú náladu. Je to len na vás, ako bude napokon váš domov vyzerať, stačí si len vybrať. 

Fasádna omietka má výrazný estetický vplyv.

Vyberajte fasádne omietky dôsledne – budú s vami desiatky rokov

Dnešný trh je dostatočne široký, čo sa týka výberu pre fasádne omietky. Nielen farba, ale i štruktúra vo veľkom zaváži pri vašom rozhodovaní. Než však poviete áno niektorej z nich, treba sa poriadne zorientovať. V ponuke je totiž široký priestor na vaše preferencie, vkus, ale i cenové možnosti, na ktoré je tiež dôležité myslieť. Ešte predtým, než zistíte, aké omietky sú v ponuke na trhu, a ktorá z nich by bola pre vás tá práva, je dôležité určiť si vašu motiváciu nanášania, a tiež sa zorientovať v základných pojmoch. Fasádne omietky sú povrchové ochrany exteriérových budov, ktoré však nie sú určené len na to, aby kryli stavbu. Sú taktiež mimoriadne výrazným estetickým prvkom.

Koľkou vrstvou je fasádna omietka na dome či bytovke, a prečo je dôležité to vedieť? 

Vrstvy, vrstvy a zase samé vrstvy… Možno vám pri prvotnej myšlienke postaviť si dom ani nenapadlo, koľko toho musia zniesť steny vášho nového domova, aby ste ich dostali do finálnej podoby. Vnútorne omietky, farby, obklady, to všetko je len začiatok. O dom sa treba postarať aj z jeho vonkajšej strany. Overiť rovnosť stien, zatepliť, naniesť všetky potrebné nátery, ktoré vás ochránia pred okolitými vplyvmi. No a na záver naniesť fasádne omietky, ktoré váš dom chránia a zároveň z neho vyčarujú miesto, na ktoré sa budete radi vracať. Je dôležité myslieť na kvalitu všetkých predošlých krokov, aby fasádne omietky dobre držali a robili vám z vášho domu skutočný domov.