Farebné taniere osviežia

Sklenené taniere, hlboké aj plytké, misy a misky. Ak máte občas pocit, že sa tie vaše taniere a misky akosi rýchle rozbijú a nič nevydržia, potom si skúste zaobstarať sadu tanierov z tvrdeného skla. Je to  špeciálny materiál s vysokou odolnosťou proti pádu, tlaku a vysokým teplotám. Hodia sa tiež pre ohrievanie potravy v mikrovlnke. Svoju domácnosť si môžete obohatiť o kompletnú sadu, ktorá bude obsahovať taniere klasické plytké, hlboké na polievku aj malé tanieriky pre dezert. Sklenené farebné taniere si môžete vyberať z mnohých odtieňov teplých i studených farieb.  Snažiac sa aj o to, aby Vaše nové farebné taniere čo najlepšie ladili s okolím.

Farebné taniere
Osviežujúce a farebné stolovanie.

Číre, hnedé, modré aj farebné ornamenty

Optimálne zladenie farebnosti sady sklenených tanierov v rôznych farebných odtieňoch si vyžaduje určité estetické danosti. Taniere z číreho skla sú síce univerzálne použiteľné k nábytku akéhokoľvek odtieňa, ale samy o sebe svojim výrazom príliš nevyniknú. Ibaže by mali špecifický tvar alebo vzorku. Napríklad oválny sklenený tanier so vzorkami vyrytých alebo farebných ornamentov môže byť zaujímavou dekoráciou. Pre jedálenský kút sú farebné oválne taniere a misy zo skla často krát využívané pre odkladanie drobných potravín ako sú sladkosti, ovocie alebo orechy. Vaša domácnosť tak môže byť obohatená o moderný dekoratívny prvok.

Farebné taniere
Niektoré taniere predstavujú dokonalé umenie.

Farebné taniere v odtieňoch dúhy

Istotne platí, že zo štýlového taniera chutí lepšie. Sklenené taniere vyzerajú na stole naozaj skvele a navyše sa dajú veľmi dobre kombinovať s dekoráciami. Na trhu existuje celý rad tanierov v mnohých farbách, tvaroch a materiálových spracovaniach. Je občas ťažké sa v nich zorientovať a vybrať si ten pravý servis pre svoju jedáleň. Sklenené taniere existujú v mnohých tvaroch. Guľaté, oválne, hranaté, a tiež v mnohých farebných prevedeniach. Je len na vás, či sa rozhodnete pre elegantné číre sklo, celý servis v jednej farbe alebo dokonca sklenené farebné taniere a celý jedálenský set vo všetkých farbách dúhy osviežujúcich váš stôl.