Farby na stenu a zopár tipov

Plánujete postaviť nový dom alebo zrekonštruovať ten súčasný? Isto teda musíte zvážiť aj vytvorenie jedinečného štýlu pre steny. Steny domu hrajú zásadnú úlohu pri udržiavaní príjemnej atmosféry a zdôrazňujú aj vkus interiéru. Pekne spracované steny vylepšujú celkový vzhľad a nápadné farby na stenu slúžia skvele na upútanie pozornosti hostí. Pekné a elegantné steny navyše maximalizujú šance na prilákanie potenciálnych kupcov v budúcnosti. Či už je to vaša obývacia izba, kde trávite väčšinu času, vaša spálňa alebo kuchyňa, každý priestor si zaslúži tie najlepšie steny. V dnešnej modernej dobe by ste nemali mať problém s inšpiráciou. Na internete nájdete množstvo hotových diel a popisov ako na to. Niektoré z týchto tipov môžete potom použiť pri dizajne a dekorácii farieb vo vašom dome, najmä ak navrhujete dizajn po prvýkrát. Na rozdiel od minulosti, keď bol zväčša použitý jeden odtieň na všetky steny, dnes sú v trende kombinácie farieb na steny.

farby na stenu
Fasádne farby WALL CREAM pre interiéry s excelentnou priedušnosťou

Nechajte si steny voľnejšie

Mnoho ľudí verí, že čím viac prvkov na stene, tým lepšie. Môže to platiť pre určité oblasti domu, ale nie práve so stenami. Snažte sa minimalizovať prvky na stenách a umiestnite tam iba tie, o ktorých ste si istí, že zaujmú oči. Nechajte steny dýchať a nepreplňujte ich. Aj keď navrhujete steny domu po prvýkrát, neznamená to, že by ste nemali experimentovať. Pred samotným maľovaním by ste sa možno mohli opýtať na stanovisko ostatných, najmä odborníkov. Ich skúsenosti v odbore vám umožnia získať odpovede na vaše otázky a uľahčiť vám celý proces.

farby na stenu
Farby na stenu ANTICA CALCE umožňujú dosiahnuť matný povrch, podobný antickým vápenným povrchom.

Farby na steny musia ladiť s okolím

Ak máte na stenách dizajnové osvetlenie alebo vzácne umelecké dielo, ktoré je potrebné zvýrazniť, vyberte aj zodpovedajúce zladenie farby steny. Napríklad, ak máte na stenách zlaté svetelné stojany, mali by ste ísť na dizajn v pastelových alebo elegantných odtieňoch. Na druhej strane, ak máte nábytkové sady svetlých odtieňov ako béžové alebo krémové, tmavá farba steny ich dokonale zvýrazní. Držíme vám palce so správnym výberom farieb na stenu.