Expanzný samopal špagin – legenda, ktorú môžete vlastniť

Veľa malých chlapcov sa v detstve hralo na vojakov. Dávnejšie to bolo iba po lesoch a sídliskách, s príchodom moderných technológií a počítačových hier sa deti a chlapci naučili už aj názvy a vlastnosti konkrétnych zbraní. A práve pri hraní hier, ako napr. Call of Duty, vznikla láska mnohých ľudí k samopalu PPS Špagin. A práve expanzné zbrane vďaka aktuálnym možnostiam umožňujú vlastniť túto legendu sovietskeho zbrojného priemyslu každému, aj keď iba jej expanznú verziu.

Expanzné zbrane sú prerobené originály

expanzné zbraneHoci sa niekomu môže zdať, že vlastníctvo expanznej zbrane je iba hračka pre dospelých, nie je to úplná pravda. Expanzné zbrane sa vyrábajú z funkčných originálov a jednoducho sa môže stať, že expanzná zbraň Špagin, ktorú ste si kúpili, sa dokonca zúčastnila bojov v 2. svetovej vojne.

Ako teda vznikol PPS Špagin?

Táto úžasná zbraň vznikla ako nová zbraň sovietskych inžinierov, a hoci sa na svojho predchodcu PPD 40 dosť ponášal, jedná sa o novú a jedinečnú zbraň. Pre túto zbraň sa stala charakteristická hlaveň s plášťom obsahujúcim ventilačné otvory a jednoznačne bubnový zásobník na 71 rán. Vďaka predĺženej hlavni dosahoval kadenciu až 900 výstrelov za minútu.

Legenda prezývaná Ivan

expanzné zbraneVďaka jednoduchému konštrukčnému riešeniu a nenáročnej výrobe sa tento samopal stal najčastejšou zbraňou sovietskej armády počas vojny. Zbraň sa stala obľúbenou aj vďaka nenáročnej údržbe a dlhej životnosti. Často sa stávalo, že aj nemecký vojaci uprednostňovali Ivana pred nemeckými samopalmi. Práve počas ťažkých bojov počas vojny si vyslúžil prezývku Ivan.

Viac ako 5 miliónov vyrobených kusov

Nenáročná výroba a nutnosť vyrábať zbrane v čo najväčších objemoch stála za tým, že Sovieti počas vojny vyrobili viac ako 5 miliónov kusov tejto legendy s bubnovým zásobníkom. Niekoľko tisíc kusov bolo dokonca dodaných aj na Slovensko ako pomoc pre SNP.

Expanzné zbrane umožňujú kúpiť si Špagina hneď

A práve vďaka možnostiam expanzných zbraní je možné si tento samopal kúpiť. Nie je potrebný ani zbrojný preukaz, ani ďalšie povolenia. Tak vám už nič nebráni v splnení si svojho sna.