Elektrický konvektomat pre rýchlejšie a rovnomernejšie pečenie

Rúry na pečenie sú ústredným bodom každej kuchyne a výber toho pravého pre vašu reštauráciu môže zvýšiť efektivitu a pomôže vám zvýšiť zisky. Počas výberu pri nákupe sa pravdepodobne dostanete na križovatku medzi štandardnými pecami a konvekčnými pecami. Elektrický konvektomat sa prepracoval do reštauračných kuchýň po celom svete, a to z dobrého dôvodu. Účinnosť kovektomatu je dôvod, prečo väčšina pekární a pizzerií ​​(kde sa vyrába veľké množstvo výrobkov) uprednostňuje tento typ pece pred klasickou pecou. Konvektomaty môžu potenciálne pripraviť jedlo o 30% rýchlejšie ako bežné tepelné rúry. Bežné pece a rúry majú veľký problém, pokiaľ ide o rovnomernú teplotu pečenia. Elektrický konvektomat tento problém nemá a teplota je rovnomerne rozložená po celej ploche.

elektrický konvektomat
Elektrický konvektomat zaručí rovnomerné pečenie

Elektrický konvektomat využíva ventilátory

Elektrický konvektomat sa líši od bežnej a často používanej tepelnej rúry väčšinou časom, účinnosťou a výsledkami. Konvektomat namiesto ohrievania dutiny rúry využíva na pečenie ventilátory, a to tak, že cirkuluje vzduch okolo jedla a urýchľuje proces varenia. V konvektomate vytvára vzduch okolo jedla stabilné izolačné pole, čo umožňuje všeobecne kratšie časy varenia. Teplo sa šíri rovnomernejšie, eliminuje horúce miesta a znižuje tak pravdepodobnosť nedostatočného tepelného spracovania položiek. Ak používate vysoko kvalitný konvektomat, môžete piecť vo viacero priehradkách naraz a všetky sa budú pripravovať rovnomerne bez toho, aby ste museli uprostred pečenia plechy otáčať.

elektrický konvektomat
Elektrický konvektomat ktorý obsahuje 99 voliteľných PROGRAMOV po 9 krokoch

Filtrujte vodu pre lepšiu chuť jedál

Majte na pamäti, že väčšina konvektomatov je vybavená samočistiacimi funkciami, musíte si však prečítať používateľské príručky alebo odporúčania výrobcu, aby ste zistili, ktoré čistiace roztoky alebo tablety budú pre váš konkrétny konvektomat najlepšie. Pretože konvektomat využíva vodu, ktorá sa mení na systém ohrevu, je dobé použiť na prívod vody filtračný systém. Bez filtrácie riskujete nahromadenie minerálov a usadenín vodného kameňa vo vykurovacích jednotkách a vo varných komorách rúry. Čistá voda môže navyše prispieť aj k lepšej chuti pripravovaných pokrmov.