Drevený nábytok rovná sa kvalita

Zatiaľ čo kedysi si ľudia pri zariaďovaní domu, kvôli skromnej ponuke, veľa nenavyberali, dnešné interiéry sú plné fantázie a krásneho nábytku, ktorý plní praktickú, ale aj estetickú funkciu. Hoci je ponuka nábytku bohatá, jeho výber nie je nikdy jednoduchý a to aj preto, že nábytok sa nekupuje len na pár týždňov, ale minimálne na 5 alebo 10 rokov. Pri jeho kúpe potrebujete zohľadniť hneď niekoľko faktorov, pričom najdôležitejší je cena nábytku, jeho kvalita, ale aj rozmery, farba či jeho funkcie. Ešte stále platí, že medzi najkvalitnejší nábytok patrí masívny drevený nábytok, ktorý má svoje výhody, ale ako to pri všetkom chodí – aj nevýhody.

drevený nábytok
Kvalitný drevený nábytok oceníte v každej miestnosti

Drevený nábytok a jeho vôňa

Vôňa dreva dostane úplne každého a asi málokto by odolal tomu, že by mu takto doma rozvoniaval drevený nábytok. Drevo je prírodný materiál, ktorý sa v nábytkárstve používa už veľmi dlho a to hlavne pre jeho pozitívne vlastnosti. Nábytok z dreva sa dá totižto ľahko kombinovať s akýmkoľvek iným druhom nábytku či materiálom, krásne vonia a do interiéru prinesie teplo domova. Vyberať si môžete nábytok z rôznych druhov dreva, pričom jeden z najlepších je dub, buk, či exotické druhy drevín ako teak, mahagón či eukalyptus. Cenovo dostupnejší je drevený nábytok zo smreku, borovice a iných mäkkých drevín, ktoré sú však o niečo menej odolné a trvácne.

drevený nábytok
Aj v obývačke sa nájde nábytok z dreva

Plusy aj mínusy

Výhod, ktoré vám vie drevený nábytok ponúknuť, je naozaj veľa. Jeho najväčším plusom je jeho vzhľad a fakt, že nábytok z dreva dokonale zapadne do akéhokoľvek prostredia. Drevo pôsobí teplým a príjemným dojmom a ani po rokoch sa vám pohľad naň nezunuje, no odradiť vás môže jeho vyššia cena, ktorú si nie každý môže dovoliť. Treba si ale uvedomiť, že oproti drevotrieskovému nábytku má podstatne dlhšiu životnosť, takže keď si to prerátate na roky, cena je určite adekvátna. Nevýhodou dreveného nábytku je však to, že sa oň treba z času na čas aj starať a venovať mu nejakú pozornosť a to treba pred kúpou nábytku určite zvážiť.