Dovolenka Turecko je istota skvelého relaxu

Skvelé služby, príjemne teplá voda v mori, dostupné ceny. Dovolenka Turecko je skrátka atraktívnym spôsobom, ako si oddýchnuť od uponáhľaného pracovného života. Slováci si za posledné desaťročia doslova zamilovali tento temperamentný národ, kde je cestovný ruch na mimoriadnej úrovni. Preto sa nemusíte báť, že by ste spravili pri kúpe pobytu krok vedľa. Naopak, bude o vás dokonale postarané. Vďaka tomu si budete užívať nerušený relax na priezračne čistých plážach za lúčov spaľujúceho slnka, pred ktorým sa schováte pod slnečníkom na vašom lehátku. Pokiaľ chcete Turecko spoznať tak, ako sa patrí, určite nezostávajte len v rezortoch.

dovolenka Turecko
Architektúra, ktorú ponúka dovolenka Turecko

Dovolenka Turecko a skvelé miesta, ktoré musíte navštíviť

Keď sa povie dovolenka Turecko, medzi prvé veci, ktoré turistom napadnú, patrí jednoznačne nádherné mesto Istanbul. Jeho špecifickým poznávacím znakom je fakt, že sa nachádza na dvoch kontinentoch naraz. Jedná sa o kozmopolitné mesto, kde to žije do hlbokej noci. Absolútnym vrcholom je návšteva Hagia Sofia, ktorú postavili kresťania než padla do rúk islamistom. Na púť za históriou sa vydajte do Efezu, čo je mestom, ktoré sa dnes skladá už len zo zachovaných zrúcanín. Na tomto mieste panovali ako Turci, tak aj Gréci, Rimania či Peržania. Nachádzal sa tu aj jeden zo siedmich divov sveta, a teda Artemidin chrám.

dovolenka Turecko
Dovolenka Turecko ponúka aj krásne miesta na turistiku

Mešita sem, mešita tam

Najdôležitejším náboženským miestom v Istanbule je nepochybne Modrá mešita, ktorá sa tu týči nad mestom už od roku 1616. Najkrajšia budova v meste patrí medzi top zástavky pre turistov. Je tak krásna, že sa ocitla na zozname pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Občas musíte nejaký čas na jej návštevu počkať. Denne tu prebieha 5 modlitieb, čo je vždy záruka polhodiny neprístupnosti. Ak máte dosť architektúry vydajte sa naproti Pamukkale. Prírodná krása vám vyrazí dych. Travertínové terasy, horúce pramene a kol dokola biela krajina. Kúpanie sa v týchto prírodných prameňoch, ako za starých čias, je pre telo mimoriadne blahodárne.