Dovolenka Turecko je horúci raj, ktorý si zamilujete

To, že sú v Turecku nádherné pláže a prekrásne more, určite nie je žiadnou novinkou. Lenže kúpanie sa v mori nie je všetko, miestne prostredie uspokojí nielen tých turistov, ktorí sa zaujímajú o pasívny druh relaxu a kúpanie, ale aj aktívnych turistov, čo radi spoznávajú nové zákutia. Dovolenka Turecko je pobyt, ktorý ponúka zaujímavú históriu s veľkým množstvom kultúrnych pamiatok a prírodných zaujímavostí a svojich návštevníkov zaujme kultúrou, ktorá je poznačená európskym a ázijským vplyvom. Už len miestna architektúra a životný štýl sú na prvý pohľad odlišné a nádych orientu robí z Turecka jedinečnú destináciu pre váš dovolenkový pobyt.

dovolenka Turecko
Dovolenka Turecko ponúka aj takéto scenérie.

Dovolenka Turecko je pre každého 

Dovolenka Turecko je destináciou, ktorá uspokojí rôzne typy cestovateľov či už milujete adrenalínové športy, hrať golf, vyznávate relax na pláži, zbožňujete históriu alebo vyhľadávate turistiku uprostred rozmanitej krajiny. Turecko je atraktívne aj pre nákupy. Nájdete tu široký sortiment, počnúc korením, ručne tkanými kobercami, výrobkov z pravej kože, až po zlaté šperky. Turecko najmä ponúka krajinu bohatú na prírodné úkazy, od biblickej hory Ararat, ktorej vrchol je po celý rok zasypaný snehom v kontraste s pobrežím plným bieleho piesku a priezračne čistej vody. Milovníci prírody si na svoje prídu aj v fosforeskujúcej jaskyni na pobreží Analye.

dovolenka Turecko
Dovolenka Turecko je aj starobylé mesto Efesos.

Pamiatky, ktoré nesmiete vynechať 

Anitcké mesto Efesos je tritisíc rokov staré antické mesto, ktoré je vôbec najzachovalejšie mesto svojho druhu v stredomorí. Navštevujú ho milióny ľudí z celého sveta. Vyhľadávané sú aj pametihodnosti v Istanbule. Medzi najznámejšie môžeme smelo zaradiť Hagia Sofia, Modrú mešitu, Tulipánovú mešitu, Palác Topkapi, Konštantínov stĺp či Hippodrom. Turecko je plné amfiteátrov, mešít, kostolov, hrobiek a hradov. Turecko je stvorené pre milovníkov histórie a ponúka obrovské množstvo možností, kam sa za spoznávaním miestnej histórie vydať. Preto sa odporúča túto krajinu zažiť na vlastnej koži viackrát, pretože je stále čo objavovať. Objavujte aj vy a prezrite si ponuky cestovných kancelárií, ktoré dovolenku v Turecku ponúkajú.