Dovolenka spojená s  lodnou dopravou 

     Aké výhody prináša dovolenka strávená na výletnej lodi, plachetnici či dokonca súkromnej jachte? Stráviť dovolenku a  využiť možnosti lodnej dopravy je snom mnohých ľudí. Je to nielen spôsob, ako si netradične oddýchnuť, ale poskytuje to možnosti navštíviť oveľa zaujímavejšie miesta než je to v  prípade tradičných výletov po súši. Pokiaľ sa rozhodnete pre dopravu po mori na plachetnici, potom je dokonca možné získať základné zručnosti v oblasti plachtenia a na obsluhu plavidiel so špecifickými parametrami pre lodnú dopravu. 

loď na Dunaji
Rozhodnutie stráviť dovolenku na vode, či už na jachte alebo výletnej lodi je pre mnohých ideálna voľba typu dovolenky.

 

Lodná doprava je alternatívou k pozemným výletom

    Stráviť dovolenku na jachte s rodinou alebo priateľmi je skvelou možnosťou, ako navštíviť miesta, ktoré sú pre turistov neprístupné pre organizované výlety po súši alebo autom. Charterová služba vám umožní vyskúšať niečo úplne nové a premeniť vaše výlety na niečo nezabudnuteľné. Každým výberom inej destinácie si zabezpečujeme úžasné zážitky. Využiť možnosti lodnej dopravy je skvelý nápad pre ľudí, ktorí okrem oddychu túžia po dobrodružstvách, ktoré im zostanú v podobe príjemných spomienok ešte dlho po návrate z dovolenky. Stojí za zmienku, že jachtu je možné prenajať si v akomkoľvek meste s prístupom k veľkej otvorenej vodnej ploche.  

jachta na mori
Dovolenka na jachte poskytuje prísľub dokonalého kokteilu relaxu, intimity a slobody.

Intímna atmosféra 

      Dovolenka na jachte vám dáva veľa slobody a je tiež spôsobom, ako si naplno oddýchnuť bez toho, aby ste museli byť v dave iných dovolenkárov, či už na pláži alebo v turistických zariadeniach. Spoločne strávený čas len s najbližšími nám dáva príležitosť upevniť naše vzťahy. Okrem toho si lodná plavba na jachte vyžaduje spoluprácu, čo vám zase umožní spojiť sa a porozumieť si. Len spoločný postup v skupine môže zabezpečiť hladký priebeh dopravy z  miesta na miesto  v duchu oddychu a zábavy.  

Získavanie nových zručností 

     Aj bez skúseností s plachtením sa môžete vydať na plavbu po jazere alebo mori. V takejto situácii je dobré, ak je súčasťou prenájmu jachty prítomnosť skippera, teda osoby s príslušnou kvalifikáciou na obsluhu prenajatej lode a na zaistenie bezpečnosti jej posádky  počas lodnej dopravy. Od nej môžeme získať množstvo cenných rád, ktoré nám pomôžu pri ďalších cestách tohto druhu. Takýmto jednoduchým spôsobom pre nás lodná doprava prestane byť len záhadným poznávaním.