Dovolenka Seychely – dovolenka, na ktorú nezabudnete

Ak chcete zažiť letnú dovolenku, na ktorej sa budete cítiť ako v raji, určite si predstavíte nejaký tropický ostrov s palmami, pláže, ktoré obmýva číre more a nádhernú prírodu. Ak máte takúto predstavu, potom dovolenka Seychely by mohla byť práve pre vás.

Dovolenka snov

Dovolenka SeychelySúostrovie Seychely tvorí asi 115 ostrovov, ležiacich v Indickom oceáne, severovýchodne od Madagaskaru. Seychely sú obľúbenou turistickou destináciou, ktorá sa za posledné roky stala pre turistov viac dostupná. Zlepšila sa doprava a aj letenky sú cenovo prístupnejšie. To isté platí aj o ubytovaní na ostrovoch, pretože možnosti sú väčšie a nejedná sa už len o ubytovanie v luxusných vilách.

Dovolenka Seychely vám umožní vychutnať si neporovnateľné pláže s jemným pieskom a taktiež priezračnú vodu, kde pri potápaní alebo šnorchlovaní môžete objavovať bujný podmorský život. Exkurzie spojené s ekológiou a dobrodružstvom sú ďalšími možnosťami ako si spestriť dni na ostrovoch. Plavby na loďke majú tiež svoje čaro, môžete sa pohybovať medzi ostrovmi a každý deň spoznať a zažiť niečo nové. Mnoho ľudí si tieto ostrovy pre ich krásu vyberá aj ako miesto pre svoje medové týždne.

Ostrov Mahé

Dovolenka SeychelyNajväčším ostrovom súostrovia je Mahé. Je tak isto aj sídlom hlavného mesta Victoria a nachádza sa tu aj jediné letisko na ostrovoch. Ak sa teda na dovolenku vydáte letecky, pristanete práve tu.

Mahé je perfektným príkladom pravého tropického ostrova. Nádherné pláže, morská voda v rôznych odtieňoch modrej, kopce pokryté bujnou vegetáciou. Na tomto ostrove sa nachádza aj najvyšší vrch súostrovia, Morne, merajúci 905 m.

Tento ostrov je vhodným útočiskom pre tých, ktorí túžia iba po sladkom ničnerobení a oddychovaní na pláži, ale aj pre tých aktívnejších a dobrodružnejších. Na spoznávanie a objavovanie ostrovu a jeho džungle sa môžete vydať po turistických chodníkoch. Ak vyjdete na vrch Morne, alebo Copolia, naskytne sa vám nádherný výhľad na krajinu aj more. Hoci je Mahé najväčším ostrovom súostrovia, sám o sebe nie je veľmi veľký a všetko máte prakticky po ruke.

Dovolenka Seychely vám ponúka neuveriteľné zážitky, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.