Dovolenka s rodinou má svoje obmedzenia

Už sú tie časy, kedy ste sa rozhodovali o dovolenke len na základe preferencií seba a svojho partnera preč. Do vášho života vstúpili vaše deti, a už je potrebné plánovať dovolenkový pobyt aj na základe ich potrieb. Pri výbere je nutné zohľadniť faktory, ktoré môžu vaše predstavy o ideálnom raji pri mori čiastočne naštrbiť. Prvou úlohou je rozhodnúť sa pre typ dopravy do vytúženej destinácie. Odporúča sa cestovať lietadlom, ktoré je v rámci dopravy najrýchlejším prostriedkom. Taktiež je bezpečné a môžete let absolvovať aj s malým bábätkom. Deti v predškolskom a školskom veku je nutné zabaviť časopismi, rôznymi hrami, knižkami, alebo aj tabletom. Vedia byť príliš živé, čo môže obťažovať ostatných cestujúcich, ktorí sa vám za to príliš nepoďakujú. Dovolenka s rodinou má skrátka svoje obmedzenia.

dovolenka s rodinou
Dovolenka s rodinou sa dá užiť naplno.

Kam sa vybrať na dovolenku s rodinou? 

Destinácie ako Ibiza, ktorá je známa pre svoj divoký nočný život nie je zrovna vhodné miesto na pobyt rodičov s deťmi. Dovolenka s rodinou sa už nesie v inom znamení a nálade než tomu bolo predtým než ste sa rozhodli založiť si rodinu. Pred výberom miesta si spravte menší prehľad o bezpečnostnej situácii v krajine a zistite si aké sú miestne hygienické podmienky. Kamenisté pláže nie sú problémom, ale predsa len deti ocenia piesok, s ktorým sa môžu hrať a formovať ho aj celý deň. Dlhé výlety do prírody a po historických pamiatkach nie je to, po čom deti túžia. Radšej sa sústreďte na možnosti v okolí pláže a ubytovania. Prípadne ich vezmite do lokálneho akvaparku či morského sveta, kde sa nechajú fascinovať v bezprostrednej blízkosti so zvieratami.

dovolenka s rodinou
Dovolenka s rodinou hoci aj dvakrát ročne!

Čo najďalej od hluku 

Zrejme si ani vy neužijete dovolenkový relax, za ktorým ste vycestovali, ak sa nebudete vedieť dobre vyspať. Preto sa vyhýbajte miestam, ktoré sú preslávené nočným životom. Prípadne si dvakrát rozmyslite či budete bývať blízko letiska alebo centra mesta. Ubytovanie je samostatnou kapitolou. Je vhodné si vybrať miesto, ktoré ponúka širokú paletu animačných programov, športové aktivity alebo wellness centrá pre rodičov, kde vám deti na tú hodinku dve postrážia. Nie je na škodu zohnať ubytovanie, kde si môžete sami navariť. Tým zmizne problém so stravovaním, ktoré majú deti špecifické. Často sa stáva, že hotely neprispôsobujú stravu deťom a rodičia to potom musia dobiehať nezdravým stravovaním sa vo fast foode, aby deti niečo zjedli. Rozhodujte sa rýchlo. Leto sa pomaly končí.