Dovolenka Gran Canaria – miesto nielen na slnenie

Pokiaľ uprednostňujete dovolenku plnú slnečného svetla a tepla, tak potom Kanárske ostrovy sú určite takouto vyhľadávanou a obľúbenou destináciou. Jedným z najznámejších a rozhodne tiež najnavštevovanejších z ostrovov, ktoré v tomto súostroví ležia, je zaručene ostrov Gran Canaria. Tento ostrov ale nie je ideálnym miestom len pre milovníkov preslnených dovolenkových dní, ale je vhodným miestom aj pre tých, ktorí milujú spoznávanie rôznych zaujímavých historických a prírodných lokalít. Dovolenka Gran Canaria teda určite stojí za to.

Ostrov Gran Canaria je tretím v poradí

Vzhľadom k svojej rozlohe je ostrov Gran Canaria tretím najväčším ostrovom súostrovia Kanárske ostrovy. Hlavné mesto je Las Palmas de Grand Canaria. Z hľadiska geografickej polohy sa Gran Canaria nachádza na východ od ďalšieho z väčších ostrovov, a to je tiež známa dovolenková destinácia Tenerife. Pre celý ostrov Gran Canaria sú charakteristické nielen mnohé turistické destinácie, ale je to aj dobre vybavené a kvalitné ubytovanie v hoteloch a nádherné piesočnaté pláže. Mimo to však dovolenka Gran Canaria mnohých zaujme aj pestrým nočným životom.

Gran Canaria
Kvalitné ubytovanie, pláže, pestrý nočný život.

Prečo dovolenka Gran Canaria?

Je samozrejmé, že pobyt na Gran Canaria ponúka dovolenkárom aj rad zaujímavých miest s ohľadom na históriu ostrova. Medzi tie rozhodne patrí niekoľko mestečiek, ktoré zaujmú historickými domami, alebo malebnými uličkami s kaviarničkami. Patrí medzi ne napr. San Augustín, Maspalomas, alebo aj Playa del Inglés. Tí návštevníci ostrova, ktorí majú radi pre spestrenie dovolenkového pobytu kratšie výlety či vychádzky do prírody, si tiež prídu na svoje. Možno tu vidieť zaujímavé prírodné útvaty a aj celý rad veľmi unikátnych rastlín a živočíchov.

Dovolenka Gran Canaria
Piesočné duny v Dunas de Maspalomas.

Prírodná rezervácia Dunas de Maspalomas

Veľkú časť ostrova pokrýva známa prírodná rezervácia Dunas de Maspalomas. Tá je charakteristická aj výraznými piesočnými dunami, ktoré môžu dosahovať výšku až tridsiatich metrov. Ak vás čoskoro čaká dovolenka Gran Canaria a ak bude dobré počasie, potom si  určite na duny vyrazte. Môžno vám to bude pripomínať pobyt niekde na púšti.