Dovolenka v Keni – je Keňa niečo pre Vás?

Keňa sa nachádza na východnom pobreží kontinentu zvanom Afrika – obmýva ju Indický oceán. Susediace africké štáty sú Južný Sudán, Uganda, Somálsko, Tanzánia a Etiópia. Toľko k základom geografie. Keňa znie ako veľmi zaujímavá a exotická destinácia, čo myslíte?

Keňa ponúka množstvo dobrodružstiev

V Keni sa nachádza veľké množstvo prírodných krás a pamiatok, ktoré stoja za to. Jednou z takýchto prírodných pamiatok je napríklad aj veľká priekopová prepadlina, ktorá prechádza po celej dĺžke južnej hranice s Tanzániou. Na severe máme zase možnosť nájsť jazero Turkana, ktoré sa tiahne až do Etiópie. Somálske púšte sa na jej severovýchodnej hranici taktiež tiahnu až do Kene. V Keni máme tiež možnosť vidieť preslávené Viktóriine jazero, ktorého brehy zdieľa Keňa so svojím východným susedom – Ugandou. Podnebie je tu vlhké a veľmi horúce, nakoľko sa Keňa nachádza v rovníkovej oblasti. Najteplejšie je tu počas mesiacov február, či marec. Najchladnejšie sú naopak jún a júl, aj keď, rozdiel teplôt je zanedbateľných 7°C (maximálne). Priemernou dennou teplotou je 27°C. Dovolenka v Keni je teda prakticky vhodná kedykoľvek v roku.

Dovolenka v Keni a jej lákadlá
V Keni sa bez problémov dorozumiete po anglicky či svahilsky.

Je to vhodná dovolenka pre Vás?

Pokiaľ ste dobrodruh a aktívny typ, ktorý miluje a relaxuje na turistike v prírode a nemá rád vysedávanie doma v obývačke, Keňa je pre Vás doslova dokonalým miestom na dovolenku. Určite by ste sa nenudili. Bohatá kultúrna rozmanitosť tejto starobylej a čarovnej krajiny je to pravé, pre každého, kto chce objavovať nádhery tohto sveta. V krajine sa bez problémov dorozumiete po anglicky či svahilsky. Dovolenka v Keni ponúka neodolateľné – preskúmať starovekú kultúru a dedičstvo tejto krásnej krajiny. Obyvatelia sú taktiež veľmi priateľskí.

Dovolenka v Keni je jedno veľké dobrodružstvo
V Keni sa nachádza veľké množstvo prírodných krás, ktoré určite stojí za to vidieť.

Keňa a jej lákadlá pre turistov

Lákadlá pre turistov sú najmä národné či safari parky, o ktorých sa v našich končinách hovorí asi najviac zo všetkého. Množstvo turistov prichádza do Kene každoročne práve kvôli tomu, aby zažili skutočné Safari. Množstvo prírodných krás, exotickej fauny a flóry, ktoré len dolaďujú nádhernú atmosféru… Neskutočné lákadlo pre všetkých turistov. Divú zver je možné stretnúť naozaj kdekoľvek – od koralových útesov na pobreží, až po husté tropické lesy a rozsiahle savany… Dokonca aj na najvyšších pohoriach. Aj v hlavnom meste – Nairobi – je jeden z takýchto parkov. Niet teda divu, že safari výlety sa stali základom ekonomiky tejto krajiny.

Keňa pre dobrodruhov
Pokiaľ ste dobrodruh a aktívny typ, Keňa je pre Vás doslova dokonalým miestom na dovolenku.

Ak sa vydáte do Kene, neskutočný zážitok z toľkej exotiky a krásy sa s vami rozhodne ponesie po celý život. Preto neváhajte, baľte kufor a vydajte sa na toto nezabudnuteľné dobrodružstvo. Dám Vám len jednu radu – dávajte si pozor na opice. Nie preto, že by boli nebezpečné, ale títo chlpatí šibali ukradnú, čo môžu, predovšetkým aj ide o niečo sladké, či trblietavé.