Dovolenka Ibiza – ostrov nekonečnej zábavy

Na letnú dovolenku netrpezlivo čaká každý z nás, no ak je tá dovolenka na ostrove Ibiza, potom je to očakávanie ešte väčšie. Dovolenka Ibiza vás dostane svojimi perfektnými plážami, prírodou, pamiatkami, ale aj najúžasnejšími nočnými barmi aké si len viete predstavit. Ibiza je jedným z Baleárskych ostrovov nachádzajúci sa v Stredozemnom mori a je to dovolenková destinácia známa najmä svojím nočným životom, keďže miestne bary lákajú turistov tými najlepšími DJ z celého sveta. Ibiza je pritom pomerne malý ostrov. No svojim návštevníkom ponúka všetko po čom na dovolenke túžia a to horúcimi plážami a tyrkysovým morom ako aj chutným jedlom, pamiatkami a zábavou.

Dovolenka Ibiza
Dovolenka na Ibize bude pre vás nezabudnuteľná.

Dovolenka Ibiza – čo treba vidieť?

Dovolenka Ibiza to však nie sú iba nočné kluby a zábava, ale aj prírodné krásy. Ibiza má zo súostrovia Baleáry najväčší podiel lesov, vďaka čomu si vyslúžila názov borovicový ostrov. Očarí vás vysoko sa týčiacimi útesmi, úžasnými zátokami ako aj jedinečnými jaskyňami, ktoré rozhodne stoja za vašu návštevu. Hlavné mesto Ibiza vás takisto nesklame. Navštíviť môžete napríklad pevnosť Dalt Vila (je zaradená aj do zoznamu UNESCO) alebo sa prejsť historickou časťou mesta, ktorá je pretkaná úzkymi uličkami s množstvom barov, kaviarní či butikov, kde si môžete kúpiť nejaký pekný suvenír – napríklad kabelku. Za návštevu stojí aj prístavné mesto San Antonio alebo si urobte malý výlet loďou na neďaleký ostrov Formentera, kde na vás okrem iného čaká aj nudistická pláž. Ak ste si teda zabudli do kufra pribaliť plavky, na Formentere vám to vadiť určite nebude!

Dovolenka Ibiza
Jedna z najkrajších pláži Calla Vadella.

Pláž, more a slnko – aj taká je dovolenka Ibiza!

Dovolenka Ibiza to sú aj rozprávkové pieskové pláže rozohriate od večne svietiaceho slnka. Medzi tie najvychytenejšie patrí jednoznačne pláž Calla Bassa, Calla Vadella či Calla d´Hort s krásnym výhľadom na ostrov Es Vedra. Ostrovček je opradený mnohými legendami. Najkrajší západ slnka si užijete z presláveného pobrežného baru Café del Mar v meste San Antonio. Dovolenka Ibiza vás však prekvapí aj príjemnými teplotami, keďže počas hlavnej letnej sezóny sa teploty pohybujú do maximálne 30 stupňov a prší tu asi iba jeden či dva dni v mesiaci. Ibiza je jednoducho dovolenkový raj, ktorý musíte zažiť!