Dovolenka v Egypte: Top 3 miesta, kam sa oplatí vybrať

dovolenka egyptDovolenka v Egypte láka každoročne tisícky turistov zo všetkých kútov sveta a to hneď z viacerých dôvodov – skvelé miesto pre letnú dovolenku s celou rodinou, obrovské množstvo pamiatok ešte z čias staroveku a tiež exotika islamskej krajiny. Ak ste sa aj vy rozhodli stráviť tento rok dovolenku práve tu, ponúkame vám tie 3 najlepšie miesta, kam sa vám určite oplatí vybrať, ak ste ubytovaný v niektorom blízkom letovisku.

1.) Bez návštevy jedného z divov sveta to nie je pravá dovolenka v Egypte!


dovolenka egyptPravdepodobne najznámejší a najstarší div sveta a zároveň symbol celého Egyptu – to sú Pyramídy pri Gíze. Hoci v celom Egypte nájdete až okolo stovky pyramíd, tie najznámejšie sa nachádzajú práve pri meste Gíza (Al Džíza), ktoré leží na západnom brehu rieky Níl. Najdôležitejšie sú štyri pyramídy: Veľká pyramída faraóna Chufua, Rachefova pyramída, Menkaureho pyramída a Pyramída kráľovnej Chentkaus I. a takisto tu nájdete známu Veľkú sfingu.

2.) A hneď po pyramídach – chrámový komplex

Pyramídy síce patria medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie pamiatky Egypta, no hneď na druhom mieste sa nachádza komplex starovekých chrámov s názvom Abu Simbel, ktorý tiež nemôžeme opomenúť. Toto miesto však nie je iba pre milovníkov histórie! Každý rok sa tu totižto až dvakrát koná Festival slnka, na ktorom sa môžete zabaviť pri tradičnej egyptskej hudbe!

3.) Káhira – mesto ruchu a chaosu, ale aj všadeprítomnej histórie

dovolenka egyptAk sa už rozhodnete pre dovolenku v Egypte, určite by ste nemali vynechať ani jeho najväčšie mesto. Káhira je kvôli obrovskému množstvu jej obyvateľov neslávne známa aj ako jedno z najrušnejších a najšpinavších mieste Egypta. Ak teda neviete, v ktorej z jej častí hľadať „historického ducha“, pravdepodobne budete z návštevy Káhiry sklamaní. Práve preto vám odporúčame navštíviť jej samotné jadro, ktoré je nasiaknuté dávnou históriou a v ktorom nájdete nespočetné množstvo mešít, kostolov a kostolíkov či brány mesta z čias stredoveku.