Dovolenka Chorvátsko – nenechajte si okrem pláží ujsť ani zaujímavé výlety!

Cestovanie a dovolenky v prímorských strediskách a destináciách si vyberáme prevažne za účelom oddychu, relaxu a príjemného leňošenia na slnečných plážach.

Dovolenka však nemusí byť vždy len o opaľovaní a kúpaní sa v mori, pretože pri klasických týždňových alebo desaťdňových pobytoch sa vždy nájde nejaký čas a priestor aj na poznávanie zaujímavostí a krás krajiny, kde svoju dovolenku trávite a bola by naozaj škoda nevyužiť túto skvelú možnosť spoznať prírodu, kultúru či historické pamiatky tej ktorej krajiny. Aj dovolenka Chorvátsko, ktorá patrí k jednej z najobľúbenejších destinácií Slovákov, vám ponúka veľmi veľa krásnych miest a množstvo zaujímavostí, ktoré sa v tejto úžasnej krajine oplatí vidieť.

dovolenka chorvátsko
Nádherné okolie na dovolenke v Chorvátsku

Dovolenka Chorvátsko – národné parky si určite nenechajte ujsť!

Dovolenka Chorvátsko spojená s návštevou niektorého z krásnych národných parkov, ktorých je v Chorvátsku hneď niekoľko, je rozhodne skvelou voľbou. K tým najznámejším a najnavštevovanejším patrí určite Národný park Plitvické jazerá, Národný park Krka, Kornati či Paklenica. Krásna príroda, jazerá, kaskády a vodopády, ktoré sú ozajstným prírodným skvostom prilákajú každoročne množstvo návštevníkov najmä do Národných parkov Plitvice a Krka, kde prehliadku parkov môžete spojiť aj s príjemnou plavbou loďou.

V Národnom parku Krka si dokonca môžete vyskúšať aj kúpanie priamo pod vodopádmi. Rovnako aj plavba loďou medzi ostrovmi a útesmi Národného parku Kornati je mimoriadnym zážitkom. Národný park Paklenica je skôr určený pre milovníkov náročnejšej turistiky a horolezcov.

dovolenka chorvátsko
Skvelé dovolenky aj s CK NeckermannReisen

Dovolenka Chorvátsko a jej atraktívne miesta

Dovolenka Chorvátsko sa spája s toľkými zaujímavými miestami, že je veľmi ťažké vybrať len niektoré z nich, ale za zmienku a návštevu určite stoja ostrovy Hvar a Brač aj hlavné mesto Dubrovník, ktoré je ideálne navštíviť pri pobyte v strediskách Južnej alebo Strednej Dalmácie.

Severná Dalmácia je dobrým východiskovým bodom pre návštevu spomínaných Národných parkov Krka a Kornati či historických miest Šibenik a Trogir. Ak prípadne dovolenkujete ešte severnejšie na Istrii, môžete tu navštíviť Koloseum v Pule, loďou sa plaviť na ostrovy Brijuni či dokonca absolvovať výlet rýchloloďou do romantických Benátok v Taliansku.