Dovolenka Chorvátsko – klasika, ktorá neomrzí

Môže sa zdať, že Chorvátsko je krajinou, kam mieri asi celá Európa naprieč letným zážitkom. Ale niet sa veľmi ani čomu čudovať. Dovolenka Chorvátsko je naďalej obrovským ťahákom, ktorý láka počas letných mesiacov. Pre chorvátske pláže sú typické kamene, ale nájdu sa tu aj piesočnaté pobrežia, ktoré sú samozrejme pozvážané kamiónmi. Medzi ďalšie atribúty ktoré lákajú, patria ceny za ubytovanie, stravu a služby, ktoré sú v rovine štandardu neporovnateľné lacnejšie ako na iných letoviskách. To je motiváciou najmä pre mnohopočetnejšie rodiny, ktoré potrebujú ušetriť nejakú tú korunku a zároveň dopriať sebe a svojim deťom zaslúžený oddych.

Dovolenka Chorvátsko
Ostrov Korčula.

Dovolenka Chorvátsko – tam, kde sa natáča Game Of Thrones

Poznáte fantasy seriál Game Of Thrones? Tento seriál spôsobil pred siedmymi rokmi celosvetový ošiaľ. Seriál sa natáča všade možne po svete a Chorvátsko nie je výnimkou. Jedno z najdôležitejších miest v deji sa natáča priamo v meste Dubrovník, ktoré sa nachádza na juhu krajiny. Založili ho už v 7. storočí. Patrí pod záštitu UNESCO. Odporúčame si pozrieť najmä Gradske zidine, čiže mestské hradby, Livrijenac, Orlandov stup a pevnosť sv. Ivana (Tvrďava). Priestor si tu nájdu aj nákupní maniaci v početných obchodoch. Máte radi nočný život? V uličkách Dubrovníka sa nachádzajú vychýrené nočné kluby ako napr. Latino Club Fuego, kam radi chodia aj svetoznámi DJ-i. Dovolenka Chorvátsko je zárukou dobrej zábavy.

Dovolenka Chorvátsko
Mesto Dubrovník.

Pula – po stopách Ríma

Máte radi históriu? Určite navštívte mesto Pula. V nej natrafíte na najznámejší pamätník, ktorý sa nazýva Arena. Vyzerá ako rímske Koloseum a v dobe antiky bola využívaná na zábavu starých Rimanov. Je v takom dobrom stave, že sa tam dodnes konajú festivaly a koncerty. Netreba zabúdať ani na Augustov chrám či víťazný obluk. Pula je špecifická tým, že Taliani na nej zanechali výrazné stopy, čo sa premietlo aj do miestnej gastronómie. Nájdete tu skutočne veľké množstvo miestnych cestovín, ktoré si budete pochvaľovať. Medzi typicky chorvátske jedlá sa radí omeleta fritaje, prípadne mimoriadne husté polievky maneštre. Dovolenka Chorvátsko nie je len Dubrovník a Pula, ale množstvo ďalších destinácií, ktoré si svet tak zamiloval.