Dovolenka Bali je jednoducho snom každého!

Keď je už v práci na nevydržanie, každé slovo od šéfa vám lezie na nervy a jeden pracovný deň sa vám zdá byť ako večnosť, vtedy je ten pravý čas na to, aby ste si zobrali pár dní voľna a odleteli niekam na poriadnu dovolenku. Nemyslíme tým okolité jazerá ani obľúbené Chorvátsko, ktoré už vlastne ani nemá čím prekvapiť, skôr sme mali na mysli nejakú exotiku. Ak hľadáte raj na zemi, potom je to jasné – Bali! Dovolenka Bali je jednoducho snom každého cestovateľa a to bez ohľadu na to, či ide o jednotlivca, pár, rodinu, mladého či starého turistu alebo hocikoho iného. Bali vám ponúka všetko čo by poriadna dovolenková destinácia mala mať a to tak panenskú prírodu a úchvatné more ako aj milých ľudí, skvelé jedlo a mnoho iného.

Bali
Ideálna dovolenka pre dokonalý oddych.

Dovolenka Bali – ostrov chrámov

Ak sa vyberiete na Bali, pripravte sa na to, že na vás na každom kroku čakajú majestátne hinduistické chrámy (na celom ostrove je ich až 13 000), ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Napríklad komplex Pura Besakih, ktorý sa skladá z 23 posvätných chrámov patrí medzi najväčšie turistické atrakcie – predovšetkým najväčší z chrámov Pura Penataran Agung. Milovníci turistiky si zamilujú výstup na posvätnú horu Mount Agung z ktorej je prenádherný pohľad na východ slnka, no zážitok budete mať aj pri potápaní v priezračne čistom mori, kde uvidíte aj takú raritu akou je vrak lode v Tulambene. Dovolenka Bali bude nazabudnuteľným zážitkom aj ak navštívite čarovné vodopády GitGit dosahujúce výšku až neuveriteľných 35 metrov.

Dovolenka Bali
Dovolenka Bali ponúka panenskú prírodu a úchvatné more.

Dovolenka Bali – relax aj chutné jedlo

Dovolenka Bali však praje aj dovolenkárom, ktorí hľadajú predovšetkým svätý pokoj niekde na pláži. A že ich teda Bali má neúrekom! Dovolíme si dokonca tvrdiť, že Bali má jedny z najkrajších pláží na svete s bielym pieskom tak jemným, že sa budete cítiť ako v inom svete. Dovolenka Bali vás bude hýčkať aj jedlom. Miestna kuchyňa je totiž neskutočne chutná a zdravá a či sa už budete stravovať v luxusnom hoteli alebo na ulici priamo od miestnych obyvateľov, bude to rozhodne nezabudnuteľný gurmánsky zážitok. Nenechajte si ujsť ani tunajšie ovocie, ktorého chuť je neopísateľne dobrá a na míle vzdialená od toho, ktoré nakupujeme u nás doma. Tak baľte kufor a vyberte sa na dovolenku snov!