Dovolenka 2016 – spoznávajte Taliansko a jeho ostrovy

dovolenka 2016
Porto Venere je mesto na pobreží Ligúrskeho mora v Taliansku

Kým vonku ešte vládne pravá zima a mrazivé počasie alebo možno za vašim oknom práve poletujú snehové vločky, vy už môžete začať premýšľať nad výberom letnej dovolenky a mysľou sa tak preniesť na slnkom prehriate pláže.

Aká by mala byť vaša letná dovolenka 2016? Nad tým sa už v týchto dňoch začínajú zamýšľať mnohí z nás, pretože nie je nič príjemnejšie ako si práve v zime prezerať na internete či v katalógoch krásne prímorské scenérie a snívať o lete a letnej dovolenke. Navyše, práve takýto včasný výber a rezervácia letnej dovolenky vám môže ušetriť aj nemálo finančných prostriedkov z rodinného rozpočtu, pretože mnohí predajcovia ponúkajú zaujímavé first moment zľavy.

Dovolenka 2016 – stavte na osvedčenú klasiku ako je Chorvátsko a Taliansko!

Možno sa aj vaša dovolenka 2016 bude niesť v duchu osvedčenej klasiky v pomerne blízkych prímorských krajinách, ako je napr. Chorvátsko a Taliansko. Tieto krajiny patria každoročne k veľmi obľúbeným stáliciam cestovného ruchu aj vďaka veľmi príjemnej klíme, krásnym letoviskám a možnosti absolvovať aj množstvo zaujímavých dovolenkových zážitkov a atrakcií, či už športových, adrenalínových alebo skôr spojených so zábavou pre deti aj dospelých, prípadne s poznávaním histórie.

Práve severné Taliansko patrí k mimoriadne obľúbeným destináciám pre rodiny s deťmi nielen kvôli svojej blízkej dostupnosti, ale aj vďaka letoviskám s jemnými pieskovými plážami, miernym vstupom do mora a množstvom zábavných parkov (napr. Lunapark, Aquapark, ZOO, Detský svet, Gulliverlandia).

Čo ešte ponúka dovolenka Taliansko?

dovolenka 2016
Pobrežie Kalábrie

Okrem Severného Talianska či tzv. Talianskeho Jadranu, kde môžete svoju letnú dovolenku spojiť aj s výletom do známych a čarovných Benátok či Terstu, ponúka dovolenka 2016 v Taliansku aj ďalšie veľmi atraktívne lokality, ako je napr.

Palmová riviéra, Toskánsko, Kompánia s prekrásnym Amalfským pobrežím či Kalábria. Dokonalou čerešničkou na torte sú však pre Taliansko aj jeho prekrásne ostrovy, ktorých nie je málo (napr. Sardínia, Sicília, Capri, Ischia) a aj pobyt na niektorom z nich sa pre vás môže stať nezabudnuteľnou dovolenkou 2016.