Dominikánska republika – dokonalá dovolenka pre celú rodinu

Tento rok máte v pláne, že tohtoročnú dovolenku si užijete maximálne ako sa len dá. Preto naozaj dôkladne zvažujete výber destinácie, ktorá bude vyhovovať celej vašej rodine. Tak malým deťom, ktorých je nereálne unaviť, ako aj tým väčším, ktoré majú radi adrenalín. A keď sa stále niečo deje, taktiež zamilovaným, ktorí milujú nekonečne dlhé prechádzky. V neposlednej rade aj rodičom, ktorí si chcú naozaj poriadne oddýchnuť. Dominikánska republika je miesto, kde toto všetko môžete zažiť a verte tomu, že toho bude určite viac.

Dominikánska republika
Pláže Dominikánskej republiky

Dominikánska republika a počasie

Predtým ako si zvolíte miesto a pobrežie, kde svoju dovolenku v Dominikánskej republike strávite, je dobré si čo to prečítať o počasí, pretože sa dá povedať, že všade je inak. Hurikány majú svoje obdobie v období od júla do októbra, trvajú ale max. jeden deň. Najlepším obdobím na dovolenku v prípade severného pobrežia je počas mesiacoch máj až október. Juhovýchodné pobrežie má zase ideálne obdobie v mesiacoch november až apríl a južné a východné pobrežie od novembra do apríla. Inak je počas celého roka počasie teplé s priemernými teplotami okolo 30 stupňov.

Dominikánska republika
Ukážka Dominikánskej architektúry

Zábava a oddych na jednom mieste

Tak ako sme už spomínali, Dominikánska republika je čarokrásne miesto, kde si každý nájde to svoje. Malé deti budú mať počas celého pobytu atraktívny program, ktorí im pripravia vyškolení animátori. Budú sa mať kde do sýtosti vyblázniť .Tie väčšie deti si môžu vyskúšať potápanie, windsurfing, vodné lyže, tí viac odvážnejší pokojne aj potápanie v železnej klietke, odkiaľ uvidia zoči-voči žraloky.  Zamilované páriky budú mať priestor na romantické prechádzky po naozaj neskutočných plážach. Kúpanie sa v azúrovo modrom mori, či spoznávať čarokrásnu prírodu a skutočne priateľských a dobrosrdečných domácich. No a rodičia budú môcť celý deň vylihovať na pláži, popíjať chutné drinky, či ochutnávať chutnú kuchyňu. No jednoducho, nechať sa rozmaznávať tak, ako sa patrí.

Dominikánska republika
Potápanie

Veríme, že po prečítaní článku sme vás nabudili a čiastočne vám aj uľahčili výber destinácie. Preto pokiaľ vám už nič nestojí v ceste, stačí zájsť do cestovnej kancelárie a vybrať si svoje dovolenkové miesto v Dominikánskej republike, ktoré bude vaša dokonalá tohtoročná dovolenka pre celú rodinu.