Doktorský kufrík pomáha zahnať strach detí z lekárov

Deti nemajú radi nemocničné prostredie. Boja sa vstupovať do nemocničných priestorov a lekári sú pre nich zlí ľudia, ktorí im musia niekedy spraviť niečo, čo sa im dvakrát nepáči. Nečudo, dieťa si spája nemocnicu automaticky so zdravotným problémom, ktorý vie byť bolestivý a nepríjemný. Preto, keď má navštíviť lekára, automaticky myslí na to zlé, hoci idete s ním za lekárom len kvôli obyčajnému potvrdeniu alebo na bežnú prehliadku. Psychika dieťaťa je mimoriadne krehká, preto by sme s ňou mali narábať opatrne a trpezlivo. Existujú cesty a spôsoby, ako im pomôcť tak, aby sa návštevy lekára nebáli. Aké? Napríklad im môžete zakúpiť hrací doktorský kufrík.

doktorský kufrík
Doktorský kufrík je skvelá hračka pre dieťa.

Detský kufrík je spôsob, ako dieťa spozná vlastné telo

Zdravie patrí medzi najdôležitejšie súčasti našich životov, a preto je potrebné si ho chrániť. Doktorský kufrík je ideálna hračka pre dieťa v predškolskom veku. Deti učí, že pomáhať druhým je správne a samozrejmé. Ďalej pochopí, prečo je potrebné vykonávať niektoré vyšetrenia, ktoré im momentálne nie sú po chuti. Vzbudí ich záujem o prácu lekárov vďaka napodobeninám nástrojov, ktoré lekári bežne pri práci používajú. Deti mávajú strach najmä z neznámeho. Preto sa bežne boja tmy, keď im zhasnete v izbe na dobrú noc. Vďaka poznaniu vlastného tela sa nebudú báť bežných vyšetrení, počas ktorých mnoho detičiek plače úplne zbytočne. Pochopia, že niekedy je nevyhnutné podstúpiť menej príjemné vyšetrenia.

doktorský kufrík
Doktorský kufrík zabaví každé dieťa.

Budúci lekár u vás doma

O deťoch je známe, že veľmi radi napodobňujú dospelých a hrajú sa na osoby, ktorými nie sú. Hranie sa na doktora patrí medzi osvedčené zábavky na dlhé hodiny, ktoré môžu postupom času prerásť do záujmu o profesiu. Dieťaťu sa môže hranie tak zapáčiť, že si v budúcnosti vyberie štúdium spojené s lekárstvom. A možno práve vám vďaka doktorskému kufríku doma vyrastie nový chirurg. Čo vlastne taký kufrík obsahuje? Bežne v ňom nájdete náplaste, tampóny, obväz, striekačky, skúmavky, gumové rukavice, rúšok, teplomer a fonendoskop. Súčasťou býva aj oblečenie, ako je napríklad lekárska čiapka. Nechajte vaše dieťa, aby sa zabavilo a zároveň spoznávalo nové veci.