Digitálne kukátko vidí aj v noci

Digitálne dverné kukátko je jednoduché a efektívne zariadenie na monitorovanie priestoru pred vašimi dverami. Digitálne kukátko v základnej verzii dokáže zaobstarať fotografiu alebo aj krátky videozáznam pri stlačení zvončeka. Inteligentnejšie modely dverových priezorov s kamerou môžu byť vybavené pohybovým senzorom, nočným videním či inteligentnými funkciami. Môžete byť pokojne niekde na dovolenke a v prípade nutnosti môžete vidieť na svojom mobilnom telefóne, čo sa deje pred dverami vášho bytu alebo rodinného domu. Vďaka multifunkčnému digitálnemu kukátku a špeciálnej aplikácii pre smartfóny, sa tak dá účinne monitorovať situácia pred dverami vášho domova cez mobilný telefón.

Prečo digitálne dverné kukátko

Digitálne dverné kukátko sa stáva v domácnostiach čím ďalej tým viac obľúbeným doplnkom. Zatiaľ čo jednoduchšie digitálne dverné kukátko slúži hlavne k zobrazovaniu priestoru pred dverami, tak vyššie modely môžu slúžiť ako efektívny zabezpečovací systém. Vrátane možnosti nahrávania, detekcie pohybu a okamžitých upozornení na váš mobil pri zaznamenaní  aktivity pred dverami.

digitálne kukátko
Digitálne kukátko ako ideálny pomocník do domácnosti.

Diskrétne digitálne kukátko

Diskrétne dverné kukátka nie sú vybavené dodatočnými senzormi, či akýmikoľvek inými prvkami, ktoré by mohli budiť pozornosť. Z toho dôvodu zvyčajne nedisponujú funkciami ako detekcia pohybu, či nočné videnie, čo je cenou za diskrétny vzhľad z vonku.

Digitálne dverné kukátko ako telefónny záznamník

Digitálne kukátko môže plniť podobnú funkciu, ako telefónny záznamník. Ak niekto zazvoní pri vašich dverách, digitálne kukátko vytvorí fotografický záznam tejto osoby. Vy sa potom po návrate domov môžete pozrieť, kto a kedy vás chcel navštíviť. Okrem fotografického záznamu dokáže digitálne kukátko zaobstarať aj videozáznamy, je len na vás, akú funkciu nahrávania si nastavíte.

digitálne kukátko
Digitálne kukátko vás pomáha chrániť.

Multifunkčné kukátko

Mnohí ľudia však dávajú prednosť takým zariadeniam, ktoré disponujú pokročilejšími inteligentnými  funkciami a zároveň majú z vonkajšej strany dverí diskrétny vzhľad. K tomuto účelu sú určené špeciálne diskrétne dverné kukátka. Detekcia pohybu prebieha softvérovo, a preto má takéto digitálne kukátko o niečo vyššiu spotrebu. Vnútorná jednotka kukátka musí byť napájaná priamo z elektrickej siete