Digestory sa vyberajú podľa dôležitých parametrov

Nasťahovali ste sa do nového príbytku a zariaďujete si byt? Určite príde na rad aj vaša nová kuchyňa. Do nej patrí nielen nábytok, či riad, ale aj digestory, ktoré plnia dôležitú funkciu. Jednou z nich je odvádzanie pachu a pary, ktorá vzniká pri varení. Verte, že nie je nič príjemné, keď byt napáchne od aromatických jedál, nakoľko počas varenia sa uvoľňujú rôzne pachy. Najviac pocítite potrebu digestora keď napríklad smažíte vyprážaný syr, alebo pripravujete rezne. Vtedy je potrebné nastaviť čo najvyššiu rýchlosť odvádzania pary. Takéto odvádzanie umožňuje ochranu stien a nábytku pred neželaným napáchnutím a nečistotami.

digestory
Moderný a šetrný priestorový digestor

Digestory ako vhodní spoločníci pri varení

Digestory neslúžia len na odvod pary a pachu, ale ich pozitívne vlastnosti sa preukážu aj vo väčšom počte. Pokiaľ varíte po zotmení, tak častokrát nepomôže ani zapnutie stropného svetla v kuchyni. Bezpečnejšou formou osvetlenia pri krájaní surovín na doske je integrované svetlo, ktoré vychádza z digestora. Nachádza sa priamo nad miestom, kde varíte. Vďaka tomu bude pre vás krájanie hračkou.

Čoraz viac využívanejší stropný digestor

Nielen na dizajne záleží

Predtým ako sa rozhodnete vybrať digestor do vašej novej kuchyne, určite zvážte viacero atribútov. Prvé podľa čoho ľudia vyberajú digestory sú ich dizajnové špecifiká. Áno, určite je dobré zvážiť výzor digestora, pretože by v mnohých prípadoch mohlo nastať dizajnové faux pas, a po tom netúži asi žiaden obyvateľ. Medzi ďalšie dôležité prvky pri výbere patrí ich veľkosť. Tu platí, rovnako ako pri nábytku, že treba brať ohľad na priestorové možnosti kuchyne.

Nemenej podstatnými faktormi sú hlučnosť a spotreba energie. Tu pri kúpe platí jednoduchá rovnica: čím hlučnejší digestor, tým sú ceny nižšie. Tu by bolo dobré trochu zainvestovať, pretože nepríjemný hluk vie byť mimoriadne otravný, a pri niektorých lacných digestoroch nepočujete osobu len pár metrov od vás. Odsledovať by ste si mali aj hodnoty spotreby energie. Tým sa vyhnete vysokým účtom za spotrebu elektriny. Preto odporúčame sa zamerať na renomované značky, kde si síce možno priplatíte, ale odmenou vám bude kvalitný digestor, ktorý bude dlho slúžiť.