Digestor podskrinkový je obľúbené riešenie

Digestory sú nevyhnutnou súčasťou funkcie vašej kuchyne. Odvzdušňujú mastnotu a odvádzajú pary a pachy preč z kuchyne. Poskytujú tiež reguláciu vlhkosti, čo pomáha udržiavať zdravú kvalitu vnútorného vzduchu. Aj keď digestory poskytujú rovnakú úžitkovú funkciu, ich dizajn a možnosti sa veľmi líšia. Je dobré venovať čas výberu, aby váš digestor vyzeral skvele a fungoval primerane veľkosti a využitiu vašej kuchyne. A pretože bude pravdepodobne potrebné navrhnúť / namontovať potrubné vedenie, je dôležité zvoliť si ten váš ešte pred prestavbou alebo inováciou kuchyne. Najrozšírenejším typom digestora v dnešnej dobe je digestor podskrinkový, a to vďaka výhodám, o ktorých si povieme niečo viac.

digestor podskrinkový
Vkusný digestor podskrinkový Elica Krea

Digestor podskrinkový a jeho výhody

Tento typ digestora je najrozšírenejšia a najtradičnejšia možnosť.  Inštaluje sa priamo nad varnou doskou a na želanie sa dá efektívne integrovať do skrinky. Aj keď môže byť niekedy ťažké prispôsobiť vzhľad pod krytom skrinky, tieto kompaktné odsávače pár spravidla splynú s vašou kuchyňou úplne  bez problémov. Digestor podskrinkový ponúka rýchlu a ľahkú inštaláciu v porovnaní s ostrovnými digestormi alebo digestormi na stenu. V porovnaní s nástennými, ostrovnými alebo inými typmi digestorov sú zvyčajne aj najmenej nákladné. Väčšina z týchto digestorov nevyžaduje vzduchotechniku a majú dostatok energie a výkonu na uspokojenie väčšiny majiteľov domov.

digestor podskrinkový
Digestor podskrinkový od tradičného výrobcu Mora

Ako si vybrať ten správny digestor?

Na prvom mieste v zozname digestora „must have“ je dostatočná sila. Vyberajte digestor, ktorý adekvátne zodpovedá potrebám vetrania v kuchyni, ale aby nemíňal zbytočne energiu. Ak vaša rúra ponúka možnosť grilovania, a vy ju aj budete pravidelne používať, ak často vyprážate alebo pravidelne pripravujete jedlá so silným zápachom, na mieste bude výber digestora so silnejším výkonom. Výkon adekvátneho digestora pre vašu kuchyňu vypočítate jednoduchým vzorcom:

Vynásobte rozmery vašej kuchyne v metroch (dĺžka x šírka x výška) = m³

Výsledok vzduch (m³) vynásobte 5 – 10 x (priemerná výmena vzduchu za hodinu)

Výsledná hodnota je odporúčaný výkon odsávača v m³ / h