Digestor MORA – odsávač pár od českých bratov

Počiatky vzniku známej firmy MORA začali už pred dvoma storočiami v roku 1825 na Morave. Celé to začal český podnikateľ Josef Zvěřina, ktorý v Mariánskom Údolí investoval peniaze do výstavby železiarne a železnej hute pre hutnícku výrobu. Spoločnosť si prešla búrlivým rozvojom. Zažila nadvládu niekoľkých štátov, dve vojny a dve okupácie. Napriek tomu vždy vyrábala domáce kuchynské spotrebiče najvyššej kvality a technickej úrovne.

Postupne sa táto značka stala symbolom kvality – či už to bolo vďaka patentovaným kachliam v 19. storočí, plynovým kotlom a ohrievačom vody v dvadsiatom storočí alebo sporákmi, či digestormi v dvadsiatom prvom storočí. Dnes je symbolom kvality práve digestor MORA.

digestor mora
Značka MORA pochádza z Moravy

Aký digestor MORA nájdete v predajni?

Značka MORA ponúka široký sortiment odsávačov pár na mieru podľa vašich požiadaviek. Či už hľadáte dizajnové prevedenia digestorov s rôznymi tvarmi, šírkami, farbami a prevedeniami alebo tradičný štýl. Každý digestor MORA je vysoko výkonný a zaručí vám jednoduché a bezproblémové odsávanie nahromadenej pary v kuchyni. Výhodou práve týchto odsávačov je aj ich tichá prevádzka, vďaka čomu nebudete mať ako šéfkuchár problém s komunikáciou ani v komerčnej ani v domácej kuchyni.

V ich predajni nájdete komínové, ostrovčekové, vstavané, závesné, stropné i podskrinkové odsávače pár. Máte teda na výber hneď niekoľko prevedení podľa vašej potreby.

digestor mora
Odsávače pár MORA patria medzi technologické špičky

Ako digestor MORA funguje?

Odsávače pár sa používajú predovšetkým pri a po varení a smažení, aby v kuchyni neostali nepríjemné pary a pachy. Obzvlášť dôležité to je najmä v kuchyniach, ktoré sú prepojené s obývačkou. To znamená, že sa zídu aj v panelákových domoch, kde ide o štandard. Ako sme už uviedli, digestor MORA je jedným z najvýkonnejším na trhu, ale aj jeho veľkosť musíte prispôsobiť vašim podmienkam. Všeobecne platí, že čím väčšia miestnosť, tým väčší digestor – čím väčší, tým lepšie. Na ich zapnutie, vypnutie a ďalšie ovládanie stačí stlačiť tradičné alebo dotykové tlačidlo.

O digestory sa však treba aj starať. Obsahujú totiž filtre, ktoré sa časom vedia poriadne nasýtiť mastnotami. Našťastie, filtre digestorov od MORA nemusíte vymieňať. Stačí ich len umyť v dreze alebo v umývačke riadu.