Detské topánky – dôležité od podrážky až po šnúrky

Odkedy máte doma o jedného člena v rodine viac, vo vašom botníku to vyzerá, akoby tam bolo nazvyš ďalších päť ľudí. Dôvod je prostý – deti rýchlo rastú a prispôsobiť detské topánky rýchlosti rastu ich nôh je skutočne náročné. Včera im boli dobré a dnes ich tlačia. Presne takto vyzerá v nie jednej domácnosti s malými deťmi, takže nezúfajte. Detská nôžka raz prestane rásť a vy si budete môcť vydýchnuť. Zatiaľ ale pozorne sledujte čo trh prináša doprajte svojmu dieťaťu na jeho nožičkách to najlepšie.

Doprajte svojmu dieťaťu to najlepšie.

Správne detské topánky vedia vaše dieťa naučiť samostatnosti

Detské topánky môžu byť rozkošné i praktické zároveň. Ak chcete svojho syna či dcéru motivovať k samostatnosti už v útlom veku, topánočky môžu byť skvelým prostriedkom, ako to docieliť. Naučte vaše dieťa, aby sa obúvalo samo. Nielen že budete šetriť čas celej rodine pri odchode z domu, ale dáte svojim deťom pocit samostatnosti, ktorý v nich buduje prirodzené sebavedomie. Znie to šialene, že taká obyčajná a prirodzená záležitosť, akou sú detské topánky, dokážu budovať osobnosť dieťaťa, ale je to skutočne tak. No ale čo v prípade, ak si dieťa ešte samé nedokáže zaviazať šnúrky? Odpoveď je jednoduchá, lepačky! Na trhu je množstvo flexibilných topánok, ktoré sa vedia prispôsobiť schopnosti vášho dieťaťa. Ak ešte nemá natoľko vyvinutú jemnú motoriku v prštekoch, aby zvládlo mašličku na teniske, jednoducho siahnite po obuvi, ktorá sa zapína na suchý zips. Vždy však myslite na kvalitu obuvi, ktorá je rozhodne prednejšia pred spôsobom jej zapínania.

Ľahké, prispôsobivé a samozrejmé pevné.

Správne topánočky od podrážky až po šnúrky

Topánky treba vyberať vedome a zodpovedne. Vaše dieťa ich nosí počas toho ako rastie, a preto je dôležité, aby správne podnecovali vývin jeho chodidiel a prispeli k prirodzenej stavbe tela, ktorá môže byť ovplyvnená práve správnym tvarom topánok. Pozorne si pri kúpe obzrite spodnú časť topánky. Podrážka je dôležitým indikátorom pohodlia a flexibility topánok. Detské topánky musia byť ľahšie, prispôsobivé, no zároveň pevné.