Detské sandálky len s kvalitnou podošvou

Obľúbené detské sandálky sú nevyhnutnou súčasťou zdravého obúvania detí v letných mesiacoch. Úplne nevhodnou obuvou pre deti na leto sú žabky, papuče a všetky detské topánky, ktoré nemajú spevnený opätok. Určite by ste sa mali tiež vyhnúť nákupu sandálkov  na trhu či od rôznych predajcov, ktorí  nemôžu preukázať nezávadnosť predávanej detskej obuvi. Najideálnejšie je v lete chodiť občas úplne naboso, pokiaľ to povrch umožňuje. Počas teplejších dní sú detské nôžky náchylné na potenie. Detské sandálky sa väčšinou používajú naboso. Je teda veľmi dôležité vybrať tie správne a pohodlné. Mnohí rodičia sa rozhodnú kúpiť svojim ratolestiam dokonca sandálky vyrobené z rukavičkárskej kože. Majú odľahčenú a veľmi ohybnú podošvu. Svojim dizajnom sú pre bosú detskú nôžku veľmi pohodlné. Detské sandálky sa vyrábajú v rôznych šírkach, tvaroch, výškach a aj na rôzne účely. 

Dievčenské detské sandálky

Sandálky s otvorenou alebo zavretou špičkou 

   Detské sandálky dávajú mnohí rodičia svojim deťom aj namiesto prezuviek či papučiek.   Predovšetkým v zimných mesiacoch, kedy ich dieťa trávi väčšinu času doma. Výber detských sandálkov je rovnako dôležitý, ako pri akejkoľvek inej detskej obuvi. Zle zvolené sandálky môžu detskú nožičku poškodiť rovnako ako akákoľvek iná zle zvolená detská topánočka. Detské nožičky majú mäkké kostičky a chrupavky, preto sú náchylné ku rôznym deformáciám. Pri kúpe detských sandálok, nechajte dieťa topánočky dôkladne vyskúšať. Zamerajte sa predovšetkým na to, ako v nich dieťa chodí. Či nevychyľuje špičky a či správne ohýba nôžku v prstovej časti. Tiež skontrolujte či sa mu topánka nevyzúva z päty. Detské sandálky je tiež rozumné voliť podľa povrchu, na ktorom sa  dieťa bude pohybovať. Na prechádzky po meste sa hodia sandálky s otvorenou a  v náročnejšom  teréne so zatvorenou špičkou. 

Sandálky sú veľmi pohodlná obuv

Materiál, opätok, podošva. stielka a hmotnosť 

    Pi výbere akejkoľvek kvalitnej a zdravotne vyhovujúcej detskej obuvi platí, aby ju rodič kúpil od certifikovaného výrobcu. Certifikované detské sandálky prechádzajú náročným atestom, ktorý skúma ich zdravotnú nezávadnosť. Dôležitá je napríklad výška opätku, aby nezasahovala do oblasti achilovky dieťaťa. Testovanie skúma aj charakter podošvy, nezávadnosť použitých farieb  a materiálov. Tieto atesty sú v niektorých krajinách opatrené určitým označením. Napríklad aj u nás  známym logom zobrazujúcim žirafu.