Detské sandálky – ľahká a vzdušná obuv

Horúce a sparné letné dni sú vyčerpávajúce pre každého, ale najhoršie ich znášajú práve deti a starší, prípadne chorí ľudia. Okrem toho, že treba obmedziť pobyt na priamom slnku a dodržiavať pitný režim, je veľmi dôležité vedieť deťom vybrať vhodné oblečenie a obuv. Letná móda by mala byť predovšetkým ľahká a vzdušná, vyrobená prevažne z prírodných a nie syntetických materiálov v svetlejších odtieňoch a zhruba tie isté kritériá platia aj pre výber letnej obuvi pre deti. Letné topánky by mali byť vždy vzdušné a dobre odvetrávané, aby sa v nich nohy nepotili a nezaparovali a túto podmienku najlepšie spĺňajú kvalitné detské sandálky. Ako svojim drobcom teda vybrať tie správne či najlepšie?

detské chlapčenské sandálky
Pohodlné a hlavne vzdušné chlapčenské sandálky.

Vyberáme vhodné detské sandálky pre najmenších

Pre najmenšie deti, približne do 5. až 6. roka života, je najlepšie zvoliť sandálkovú obuv po členok s pevnou vystuženou pätou, ktorá nohu pri chôdzi dostatočne fixuje a zapínaním na suchý zips. Detské sandálky by mali byť pružné a ľahké, vyrobené z prírodnej kože aj vrátane vnútornej podšívky a stielky (prírodné materiály nespôsobujú alergické reakcie a lepšie absorbujú pot ako syntetický materiál). Dôležité však je, aby detské sandálky pre najmenších chránili aj prednú časť chodidla v oblasti prstov, najlepšie perforovaným prekrytím špičky a vyvýšeným okrajom podrážky na sandálke, čo deti ochráni pred poraneniami pri zakopnutí, vniknutím ostrých kamienkov do topánky či pred nebezpečným vyčnievaním prstov z obuvi, napr. pri behu.

detské dievčenské sandálky
Krásne dievčenské sandálky.

Detské sandálky sú predovšetkým vychádzková obuv

Detské sandálky by mali slúžiť prevažne ako vychádzková obuv a pre rôzne športové aktivity, ako je jazda na bicykli, kolobežke alebo trojkolke či rôzne výlety do prírody a hôr, určite zvoľte aj počas letných mesiacov pevnejšiu športovú obuv. A ešte jedna rada na záver, detské sandálky, ako aj ostatnú obuv, kupujte zásadne u spoľahlivých predajcov, ktorí ponúkajú iba obuv s certifikátom o hygienickej a zdravotnej nezávadnosti.