Detské kuchynky budujú vzťah dievčat k vareniu

Vplyv hračiek na deti je nevyvrátiteľný. To, čo sa nám v mladosti vštepuje, v nás zostane až do dospelosti. Ako sa z chlapca môže stať vďaka hokejke a hraní hokejbalu s kamarátmi na detskom ihrisku hokejista, rovnako sa môže stať z dievčatka špičková šéfkuchárka. Detské kuchynky sú priestorom k tomu, aby bolo možné tento vzťah vybudovať. Kuchynka je vlastne zmenšenina reálnej kuchyne. Dieťa sa vďaka nej dokáže postupne v kuchyni orientovať a zistí, na čo slúži panvica, na čo trúba a kam patrí neumytý príbor.

Detské kuchynky
Dokonalá kuchynka pre malé slečny.

Detské kuchynky majú poučný charakter

Vychovať zo svojej dcéry mladú dámu, ktorá bude mať vzťah k vareniu a bude pomáhať rodičom v kuchyni, je jedným z dôležitých vecí, na ktoré by sa pri ich výchove nemalo zabúdať. Za starých čias existovali takéto hračky len ojedinele. Väčšinou si detské kuchynky vyrábala rodina svojpomocne vyrezávaním z dreva. Teraz existuje množstvo obchodov s hračkami, ktoré sú vyrobené z viacerých materiálov a v rôznych veľkostiach. V minulosti bolo bežné, že každá žena vedela variť a obracať sa v kuchyni. Dnes to až takou samozrejmosťou nie je. Dievčatá sa viac venujú internetu, maľovaniu, móde a sociálnym sieťam. A to veru nie je spôsob, ktorým by v sebe dokázali vybudovať záujem o varenie, prípadne pečenie.

Dteské kuchynky
Kuchynka pre budúcu špičkovú šéfkuchárku.

Ako skutočné

To, čo deti drží pri hračke najviac je to, ako daná hračka vyzerá. Vo všeobecnosti platí, že čím je hračka realistickejšia, teda čím reálnejšie vyzerá, o to je záujem dieťaťa väčší. Detské kuchynky sa dnes vyrábajú až s dychberúcim citom pre detail. Miestami môže mať dieťa pocit, že nejde o hračku, ale že drží v ruke naozajstný tanier, panvicu alebo príbor. Počas hrania by mal ruku k dielu priložiť aj rodič, ktorý dieťa usmerní a vysvetlí mu, čo a ako funguje. Ani sa nenazdáme a onedlho nám bude naša ratolesť pomáhať počas varenia pre celú rodinu.