Detské botasky – obľúbená obuv detí aj tínedžerov

Pri výbere obuvi pre deti, od tých najmenších až po dospievajúcich tínedžerov, je veľmi dôležité dôsledne dbať na kvalitu, pohodlie aj zdravotné hľadisko, pretože chodidlá sú v tomto období vo vývine a sú najviac náchylné na rôzne deformity a poškodenia, ktoré môžu aj v neskoršom veku spôsobovať mnohé problémy. Preto, ak deťom kupujete akúkoľvek obuv,, či už sú to detské botasky, papučky, sandáliky alebo poltopánky, vždy siahnite po kvalite aj za cenu väčšej finančnej investície a reálneho rizika, že dieťa z obuvi vyrastie oveľa rýchlejšie ako by sme si predstavovali a opäť bude potrebné zainvestovať. Detské topánky sú určite zásadnou položkou, na ktorej sa nevypláca šetriť, skôr sa oplatí obmedziť množstvo hračiek (ktorých dnes mnohé deti majú skutočne viac ako by potrebovali), prípadne ušetriť nejaké tie eurá kúpou zachovalého detského oblečenia, ako sú bundičky, overaly, džínsy od iných mamičiek.

detské botasky
Značkové detské botasky pre dievčatká

Každé dieťa by malo mať vlastnú (novú) obuv

Taktiež platí, že každé dieťa by malo mať vlastnú (novú a nenosenú) obuv, to znamená, že ani dedenie topánok po starších súrodencoch či v rámci širšej rodiny nie je najšťastnejším riešením, pretože každé dieťa má iný typ chôdze a detská noha by mohla prevziať nesprávny spôsob chôdze na základe tvaru obnosenej topánky. To, čo každé dieťa potrebuje, je najmä sezónna obuv, teda zimné čižmičky, letné sandáliky a na prechodné obdobia poltopánky, prípadne športovú obuv, ako sú napr. veľmi obľúbené detské botasky.

detské botasky
Deti veľmi rady nosia botasky, lebo sú pohodlné

Vyberáme detské botasky, ktoré mali by byť naozaj kvalitné…

Detské botasky sú obľúbenou obuvou najmä pri rôznych športových aktivitách, ako sú napr. hry na detských ihriskách, jazda na bicykloch či trojkolkách a určite nesmú chýbať ani počas školských výletov, na dovolenkách a pri cestovaní. Dá sa povedať, že deti v nich strávia podstatnú časť dňa a preto by mali spĺňať všetky potrebné kritériá, čo sa týka kvality a zdravotného hľadiska, napr. správne fixovanie chodidla, dostatok priestoru v oblasti špičky a prstov, ľahkosť, ohybnosť, kvalitná stielka a tiež kvalitné a vzdušné materiálové prevedenie.